Kazançlı Yatırımlar
18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma
Yazar: - 19 Kasım 2021
70
0

18 yaş altı banka hesabı açma işlemi nasıl yapılır sorusu, pek çok gencin merak ettiği ve internetten araştırmasını yaptığı sorulardan bir tanesidir. Pek çok kişi, 18 yaşını doldurmadan banka hesabı açarak paralarını bu hesapta biriktirmek istemektedir. Bunu istemelerinin çok farklı sebepleri olabilir.

18 yaş altı olan kişilerin bir banka hesabına sahip olabilmesi ülkemizde yasal bir durumdur. Fakat bunun için gerekli olan birtakım şeyler mevcuttur. Bu şartlara kısaca göz atalım.

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma

Başlıklar

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açma Şartlar

18 yaşındaki bir kişinin banka hesabı açması için her şeyden önce velisi ya da vasisisin talimatının olması gerekir. Başka hiçbir şekilde 18 yaşından küçük kişilere banka hesabı açılamaz. Bu nedenle bankalar veli onayı ile birlikte 18 yaş altı müşteri kabul etmektedir.

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açtıran Bankalar

18 yaş altı banka hesabı açma işlemini yapabileceğiniz bankaların listesi aşağıdaki gibidir:

  • TEB Global Genç Hesap
  • Akbank Neo Exi26
  • İş Bankası İlk İmza Hesabı
  • Vakıfbank Bankomat Kart

TEB Global Genç Hesap

TEB, Marifetli Hesap’ının alt ürünü olan global genç hesabı 25 yaş altı için oluşturmuştur. Bu hesap vadeli bir hesap olabilmektedir. Global Genç Hesap, adı da üstünde global, yani küresel olduğu için yurt dışındaki 50’den fazla ülkede rahatlıkla para çekebilmenize yarar.

Akbank Neo Exi26

16 – 26 yaş arası için olan bu kart ile nakit para çekebilir, eğitim kredisi dahi alabilirsiniz. Bunun için bankanızla iletişime geçmeniz önemlidir.

İş Bankası İlk İmza Hesabı

12 – 18 yaş arası gençlere hesap açma imkanı sunmaktadır. 18 yaşına gelen müşterilerinin hesabını otomatik bir şekilde normal hesaba çevirmektedir.

Vakıfbank Bankomat Kart

18 yaş altı banka hesabı açma işleminin yapabileceğiniz son banka olan Vakıfbank ile 24 yaş altındaki gençlere hesap açma imkanı tanınabilir. Bu kart ile alışveriş yapabilir, nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

18 yaş altı banka hesabı açma adlı yazımızda hangi bankaların bu işleme izin verdiği, hesap açma şartları gibi önemli konuları sizler için derlemiş bulunmaktayız

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status