Kazançlı Yatırımlar
3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları
Yazar: - 07 Eylül 2021
76
0

3 ayda kredi notu yükseltme yolları, pek çok kişi tarafından araştırılan konulardan bir tanesi haline gelmiştir. Kredi notunuzda, ödemelerinizi zamanında yapıp yapmadığınız, ne sıklıkla borç aldığınız gibi farklı bilgiler yer almaktadır. Kısacası kredi notu, sizin kredi sicilinizdir.

Kredi notu nasıl çıkarılır sorusuna gelir isek, kredi notu, banka tarafından sizin kredi geçmişinizin incelenmesi sonucunda çıkarılan bir şeydir. Banka, yapmış olduğunuz işlemler ve bu işlemleri aksatma, zamanında yapma gibi birtakım durumlara bakarak sizin kredi notunuzu belirleyebilir.

Kredi notu, 1 ile 1900 arasında değişen bir sayıdır. 1 sayısına ne kadar yakın olunursa kredi notu o kadar düşük olurken 1900 sayısına ne kadar yakın olunursa kredi notu o kadar yüksek demektir. Kredi notu düşük olan kişilere bankalar borç vermeyi pek istememektedir. Fakat kredi notu 1000’in üzerinde olan kişiler kredi ve borçlarına sadık kişiler olarak kabul edildikleri için, bankalar bu kişilere kolaylıkla kredi sağlayabilmektedir.

3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları

3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları

3 Ayda Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

3 ayda kredi notu yükseltme yolları, bu kadar kısa bir sürede dahi yapılabilir bir işlemdir. Bunun için aşağıda belirtmiş olduğumuz noktalara dikkat etmenizi öneririz:

  • Bankaya olan borcunuzu mutlaka ödeyin. Bu adım olmazsa olmazdır. Banka, sizin borçlarınıza sadık olduğunuzu görmek isteyecektir.
  • Kredi kartınızı oldukça fazla kullanın. Banka, sizin kullanabileceğiniz paranızın olduğunu ancak parayı harcarsanız anlayabilir. Kenarda duran paranızdan bankanın bir haberi olmayacağı için 3 ay içerisinde faturalarınızı dahi otomatik ödeme ile kredi kartınızdan yaparak bankanın size olan güvenini yükseltebilirsiniz.
  • Birikimlerinizi banka hesaplarınızda tutun. Altın, dolar gibi birikimlerinizi bu birikimlere özel hesaplarda tutarak bankaya aslında paranızın var olduğunu ve bankaya ne kadar güvenliğinizi kanıtlayabilirsiniz.
  • Düşük çıksa dahi çıkan kredinizi kullanın. 3 ayda kredi notu yükseltme yolları arasında kişilerin en az yaptığı şey olan düşük krediyi kullanma, son derece önemlidir. Banka, müşterinin istediği krediyi verdikten sonra müşterinin bu krediyi kullanmadığını görünce müşteriye olan güveni sarsılabilir. Bu nedenle bankanın size vermiş olduğu miktara bakmaksızın kredinizi kullanarak kredi notunuzu yükseltmeniz oldukça muhtemeldir.
Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status