Kazançlı Yatırımlar
6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 03 Aralık 2021
39
0

6 ay ertelemeli kredi veren bankalar listesi, pek çok banka müşterisi tarafından merak edilen bir konudur. Kredi erteleme işlemi, bankaların müşterilerine vermiş olduğu kredinin ödemesini 6 ay sonra geri almaya başlamasıdır. Yani siz müşteri olarak aldığınız krediyi ilk 6 ay boyunca ödemeden kullanabileceksiniz. 6. Ayın sonunda, yani 180 gün dolduktan sonra da ödeme yapmaya başlamanız gerekmektedir.

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Başlıklar

6 Ay Ertelemeli Kredinin Özellikleri

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, 6 ay ertelemeli kredi, her kredi türüne uygulanmamaktadır. 6 ay erteleme işlemini bazı bankalar yalnızca ticari krediler için geçerli kılmışken bazı bankalar ise tüm kredi çeşitlerinde bu şansı müşterilerine vermiştir.

Kredi ödemenizi ertelemek artık çok kolay hale gelmiştir. Bankaların internet şubeleri ya da mobil bankacılık uygulamaları aracılığı ile kolaylıkla kredinizi erteleyebilirsiniz.

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Listesi

6 ay ertelemeli kredi veren bankalar listesinde pek çok banka mevcuttur. Bu bankalar şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Akbank
  • Denizbank
  • Garanti Bankası
  • Türkiye İş Bankası

Ziraat Bankası

Ziraat bankası, 6 ay geri ödemesiz, yani 30 ay taksitle kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bankanın vermiş olduğu kredi nefes kredisi adı verilen Covid – 19 pandemi döneminde ekonomik zorluk çeken KOBİ’lere verilen krediye ek olarak tatil kredisini de kapsamaktadır. Yani bu iki kredi türüne Ziraat Bankası 6 ay ödeme almayacaktır. Fakat tatil kredisinden yalnızca BES müşterileri fayda sağlayabilecektir.

Vakıfbank

Vakıfbank da BES müşterilerine 6 ay ödemesi kredi veren bankalardandır. Bu kredi 10.000 TL’ye kadar olabilmektedir. Ödeme planında yer alan kredinin 1. Taksit tutarı tatil acentesi tarafından ödenirken 2. Taksit tutarı ise Vakıfbank tarafından karşılanacaktır.

Halkbank

Halkbank da BES müşterilerine aynı şartlar ile birlikte 6 ay ödemesiz kredi veren bankalardandır. Faiz oranı da oldukça düşük olup %0,98’dir.

6 ay ertelemeli kredi veren bankalar listesindeki diğer tüm bankalar, nefes kredisi aracılığı ile KOBİ’lere kredi desteği sağlamaktadır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status