Kazançlı Yatırımlar
Akbank Vadeli Hesap Avantajları Nelerdir?
Yazar: - 15 Ekim 2021
64
0

Akbank vadeli hesap avantajları nelerdir sorusu, pek çok kişi tarafından internette sık sık araştırılan bir konu haline gelmiştir. Akbank, avantajları oldukça fazla olan, müşterilerine kolaylıklar sağlayan özel bir bankadır. Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu pek çok hizmet mevcuttur. Bu hizmetlerden birisi de vadeli hesaplardır. Akbank müşterisi olan kişiler vadeli hesap açarak faiz ile yüksek kazançlar sağlayabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey bir Akbank şubesi aracılığı ile Akbank müşterisi olmaktadır.

Akbank müşterisi olmak için kimlik belgeniz ile başvurunuzu yapmanız gerekir. Daha sonra Akbank vadeli hesap avantajlarından sizler de faydalanabilirsiniz. Ayrıca Akbank internet sitesi ve Akbank mobil uygulaması aracılığı ile de hesaplarınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Akbank Vadeli Hesap Avantajları Nelerdir, Akbank Vadeli Hesaplar Listesi

Akbank vadeli hesap avantajları nelerdir sorusunu soran kişiler öncelikle şunu bilmelidir ki; vadeli hesap açarak müşteriler kazançlarına kazanç ekleyebilmektedir. Bu nedenle vadeli hesap açmak her yönden mantıklı bir seçenektir. Avantajlı faiz oranlarına sahip olan bir vadeli hesap açarak faiz hareketlerinden etkilenmeden kazanç artırmak artık çok kolaylaşmıştır.

Akbank’ın vadeli hesapları aşağıdaki gibidir:

 • Vadeli mevduat hesabı
 • Vadeli döviz mevduat hesabı
 • Ara dönem ödemeli mevduat hesabıdır.
Akbank Vadeli Hesap Avantajları Nelerdir?

Akbank Vadeli Hesap Avantajları Nelerdir?

Tüm bu vadeli hesaplar sizlere daha fazla para getireceği için oldukça avantajlıdır. Bu avantajlar şu şekildedir:

 • Akbank müşterileri açtıkları vadeli hesaplarda vadelerini istedikleri gibi ister 7 gün ister 400 gün olacak şekilde bu iki süre arasında belirleme şansına sahiptir.
 • Müşteri onay verdiği müddetçe vade sonlarında aynı vade ve güncel listedeki faiz oranları otomatik olarak yenilenmektedir. Böylece müşteriye ek bir iş ve uğraş olmamaktadır.
 • Vadeli hesapta biriken faizli kazancı müşteri var ise vadesiz hesabına aktararak orada kullanma hakkına da sahiptir.
 • Vadeli mevduat hesapları sabit getirilidir. Bu nedenle vade sonuna kadar piyasada olan faiz hareketlerinden etkilenmeyecektir. Bu durum da net ve stabil bir kazanç sağlayarak müşteriyi memnun etmektedir.
 • Vadeli hesaplar 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay gibi sürelerde olabileceği gibi 400 gün şeklinde de açılabilmektedir.
 • Hesap açma limiti oldukça düşük olup yalnızca 1000 Türk Lirası’dır. Böylece az miktar parası olup bunu artırmak isteyen kişiler de bu imkanlardan faydalanabilir.
 • Vadelere göre stopaj oranlarının da değişiklik gösterdiğini belirtmekte fayda vardır.
 • Müşteriler hesap hareketlerini Akbank internet sitesi aracılığı ile ya da Akbank mobil uygulamasını kullanarak rahatlıkla 7 gün 24 saat olacak şekilde takip edebilme şansına sahiptir.
 • Vadeli hesaplarınızı eğer daha önceden Akbank müşterisi iseniz Akbank şubeleri ya da Akbank internet ve mobil uygulamaları aracılığı ile açabilme hakkına sahipsiniz

Akbank vadeli hesap avantajları nelerdir sorusuna cevap olarak tüm bu avantajlar sıralanabilir. Buna ek olarak Akbank vadeli hesap stopaj oranları da şu şekilde belirtilmiştir.

6 aya kadar stopaj oranı: %5

12 aya kadar stopaj oranı: %3

12 aydan daha uzun süreli stopaj oranı: %0’dır.

Bunlara ek olarak Akbank, müşterilerine hızlıca bağlanabilecekleri müşteri hizmetlerini de sunmaktadır. Böylelikle sorunuz olduğunda ya da bir işlem yaptırmanız gerektiğinde hızlı bir şekilde müşteri temsilciniz ile iletişime geçebileceksiniz. Akbank vadeli hesap avantajları nelerdir, yeni özellikler ve yeni hizmetler hangileridir, tüm bu bilgilere müşteri temsilcisi aracılığı ile de ulaşabilirsiniz. Akbank müşteri hizmetleri için 444 2 525 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status