Kazançlı Yatırımlar
Altın ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?
Yazar: - 07 Ağustos 2020
338
0

Altın ve Dolar Dünyada ve ülkemizde vazgeçilmez en büyük yatırım araçları; altın ve ABD dolarıdır. Altın yüzyıllardır hem takı, hem de geleceğe yönelik en değerli madendir. Hiç bir zaman değerini yitirmemiştir. Devletler bile kasalarındaki altın varlıklarına göre ekonomik güç sergilemektedirler. Uluslararası ticaretlerde ise; ABD doları etkilidir ve bu para birimi üzerinden yapılmaktadır.

Ekonomik Savaşlar

Dünyada tüm savaşların sebebi yeraltı zenginlikleri ve özellikle petrol ve altındır. Yeryüzünde altın çıkarılan madenler kısıtlı olduğundan ve az miktarda çıkarıldığından dolayı çok değerlidir. Tabi bir ülkenin yeraltı zenginliklerinin bulunması, güçlü devletlerin iştahını kabartmaktadır.

Bu yeraltı zenginliklerini ele geçirmek için o devletleri ekonomik olarak zayıflatmak en iyi yollardan birisidir. Buna bağlı olarak o ülkede pahalılık ve enflasyon hortlar, altın ve dolar fiyatları artar. Nihayetinde insanların da, devletin de alım gücü zayıflar. Böyle bir durum da güçlü devletlerin işine gelmektedir.

Altın Fiyatları Ülkemize ve milletimize karşı dış güçler inanılmaz ekonomik oyunlar oynamaktadırlar. Bunun etkilerini son bir kaç yıldır net olarak görmekteyiz. Ve özellikle son bir ayda altın fiyatlarındaki inanılmaz yükseliş daha da bariz bir hale gelmiştir. Temmuz 2020 başlarında altının onsu 1775 ABD doları iken, bugün itibariyle 1960 ABD doları seviyesine yükselmiştir. Ve Temmuz 2020 başında 24 ayar külçe altının gram fiyatı 350 TL iken, Temmuz 2020 sonunda 440 TL olmuştur. Böyle devam etmesi durumunda altın fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi ve 2020 yılsonu itibariyle 24 ayar külçe altının gram fiyatının 500 TL civarında olması beklenmektedir.

Dolar Fiyatları

ABD’nin ülkemizin iç işlerine karışma isteği, Libya konusu ve S-400 füze sistemi ile ilgili baskıları sebebiyle dolar yükseldi trendine girmiştir. Mayıs 2020 başlarında 6,20 TL seviyesinde olan ABD doları Temmuz 2020 başlarında 6,70 TL seviyelerine gelmiştir. Temmuz 2020 sonu itibariyle 6,99 seviyesine yükselmiştir. Bu durumun böyle devam etmesi halinde, 2020 sonu itibariyle ABD dolarının 7,50 TL ile 8,00 TL aralığındaki seviyeleri görmesi beklenmektedir.

Kazançlı yatırımlar sitemizdeki bu yazıyla ilgili görüşlerinizi siz de yorum olarak belirtebilirsiniz. Sizce altın ve dolar fiyatları nereye doğru gidecek ?

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status