Kazançlı Yatırımlar
Anında Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 09 Ekim 2021
84
0

Anında kredi kartı veren bankalar hangileridir sorusu, pek çok kişi tarafından merak edilen ve internet üzerinden de araştırılan bir konu haline gelmiştir. Anında kredi kartı almak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Aslında kredi kartı alma işlemi aynı gün hallolacak bir işlem değil, daha da uzun süren bir işlemdir. Buna rağmen bazı bankalar aynı gün içerisinde kredi kartını müşterilerine temsil etmektedir. Bu işlemi her banka değil, bazı bankalar uygulamaktadır.

Her şeyden önce, bir kişinin kredi kartına sahip olabilmesi için birtakım belirlenmiş kriterlere uyması gerekmektedir. Bu kriterler aşağıda sıralanmıştır:

  • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması
  • Kişinin gelirinin belgelenmesi
  • Kişinin kredi notunun riskli seviyede yer almaması gerekmektedir. Tüm bu kriterler sağlandığında kişilere kredi kartı verilebilmektedir.

Anında kredi kartı veren bankalar, kredi kartı limitini belirli bir kurala göre belirlemektedir. Kredi kartı kullanacak bir kişi kredi kartını alacağı ilk yıl boyunca toplam limiti aylık gelirinin en fazla iki katı olabilir. Fakat 2 yıldan daha fazla kredi kartı kullanan kişiler için bu rakam 5 katına kadar çıkabilmektedir. Bu limit, kişinin tüm kredi kartlarının alabileceği toplam limittir. Kredi kartı limiti hesaplamak için bir gelir tespit edilemeyen kişiler için ise 2021 yılında kredi kartı limiti bankanın da inisiyatifine bağlı olarak 2000 TL belirlenmiştir.

Başlıklar

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir

Ülkemizde anında kredi kartı veren bankalar denildiğinde akla 5 banka ismi gelmektedir. Bu bankalar ve müşterilerine vermiş oldukları kredi kartları aşağıdaki listede belirtilmiştir:

  • Denizbank Bonus Kart
  • İş Bankası Maximum Kart
  • İNG Bonus Kart
  • Akbank Axess Kartı
  • Garanti Bonus Kart

Denizbank Bonus Kart

Denizbank, müşterilerine aynı gün içerisinde kredi kartı verme gibi harika bir hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetin aynı gün içerisinde gerçekleşebilmesi için kişinin hafta içi, yani mesai günleri ve saatlerinde bu başvuruyu yapması gerekmektedir. Deniz Bonus kredi kartından faydalanmak isteyen kişiler Denizbank’ın internet sitesi aracılığı ile başvuru yapabilirler. Dilerlerse bu başvuruyu bankanın şubelerinden birine gidip direkt olarak da yapabilirler. Başvuru onaylandığı anda kişiye kredi kartı verilir. Anında kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Denizbank, kişilerin kartlarında isim ve soy isim bilgisi yer almaz, fakat yine de bu bilgiler sistemde karta kayıtlı haldedir.

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

İş Bankası Maximum Kart

İş Bankası, Denizbank gibi hem şubelerinden hem de internet üzerinden kredi kartı başvurusu almaktadır. Buna ek olarak 0850 724 0 724 numarasından da kredi kartı için başvuruları kabul etmektedir. Daha sonra kendi şubenizden kredi kartınızı alabilirsiniz.

İNG Bonus Kart

İNG Bonus karta sahip olmak için internet, telefon ve SMS yolu ile başvuru yapabilirsiniz. SMS yolu ile İNG Bonus kartı almak istiyorsanız KART yazıp TC kimlik numaranızı arasında bir boşluk bırakarak yazdıktan sonra 2205’e gönderebilirsiniz. Daha sonra kartınızı alabilirsiniz.

Akbank Axess Kartı

Anında kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Akbank, Axess, Wing ya da Axess Öğrenci kredi kartlarını aynı gün içerisinde müşterilerine teslim etmektedir. Bunun için diğer tüm bankalar gibi çeşitli yöntemler ile kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bonus Kart

Garanti Bankası, diğer bankalardan farklı olarak kredi kartı başvurusunda bulunulduktan sonra kişilere verilecek kredi kartına bağlı olacak şekilde bir sanal kredi kartı oluşturuyor. Daha sonra bu kredi kartı ile birlikte online alışverişlerinizi anında gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status