yandex
Kazançlı Yatırımlar
Arsa Yatırımı Tavsiyeleri 2020 (İstanbul ve Çevresi)
Yazar: -06 Nisan 2020
194

Arsa Yatırımı Tavsiyeleri 2020 (İstanbul ve Çevresi)

Arsa yatırımı, doğru şekilde yapıldığında en karlı yatırım araçlarından biridir. Arsa yatırımı yapmadan evvelce mevzu ile ilgili birtakım tüyolar sunduğumuz Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır? isimli makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu makalemizde ise İstanbul ve etrafında arsa yatırımı gerçekleştirmek isteyen şahıslara birtakım önerilerde bulunduk.

İstanbul’da Kısa Vadede Değerlenmesi Beklenen Bölgeler
Arsa yatırımı genelde kısa vadede yüksek kazançlar getiren bir yatırım değildir. Arsa yatırımı yapan yatırımcının sabırlı olması gerekir. Fakat az da olsa kar etmek ya da enflasyonist ortamda paranızı güvenliğini sağlamak amacıyla kısa vadeli arsa yatırımı yapılabilir.

İstanbul’da arsa yatırımı gerçekleştirmek son senelerde çok maliyetlendi. Bu sebeple düşük denilebilecek fiyatlarda arsa ve arazi bulmak İstanbul sınırları içerisinde imkânsız gibi bir şeydir. Fakat İstanbul’da arsa yatırımı gerçekleştirmek istiyorsanız size önerebileceğimiz bölgeler şunlar:

Kanal İstanbul Güzergahı 2020
Kanal İstanbul Projesi’nin inşa edileceği bölgeler açıklandı. Projenin güzergahından ve yakınından arsa satın alabilmek kazançlı olacaktır. Kara ve demir yolu ile oluşturulması beklenilen Kanal İstanbul 2020 Güzergahı şöyle:

-D-020 kara yolu geçişi,
-Kuzey Marmara Otoyolu (KMO),
-TCDD süratli tren hattı geçişleri,
-Sazlıbosna kara yolu geçişi,
-KMO kesim-7 geçişi,
-TCDD Halkalı-Kapıkule konvansiyonel demir yolu hattı,
-Mahmutbey-Esenyurt metrosu,
-TEM otoyolu geçişi,
-Yenikapı-Sefaköy-Beylikdüzü metrosu,
-D-100 kara yolu geçişi

Avcılar
İstanbul’da arsa yatırımı gerçekleştirmek isteyenler Avcılar’a yönelebilirler. İstanbul’un merkez denilebilecek mekanlarıne yakın olması ve Kanal İstanbul Projesi’nin geçeceği ortamlardan biri olması Avcılar’ı İstanbul içi arsa yatırımı mevzusu ile ilgili öne çıkarıyor.

Arnavutköy
Arnavutköy bilhassa ilçe olduktan sonra arsa yatırımı mevzusu ile ilgili en çok tercih edilen ortamlardan biri oldu. Arazi genişliği vasıtası ile ideal fiyatlı tarla ve arsa yatırımı gerçekleştirmek isteyenler doğrulusunda çok tercih edildi. Paylaşılan son planlara göre Kanal İstanbul Projesi’nin mühim bir bölümü Arnavutköy ve etrafında olacak. Bu sebeplerle Arnavutköy arsa yatırımı amacıyla tercih edilebilir.

Çatalca
Çatalca da arsa yatırımı mevzusu ile ilgili tercih edilebilir bölgeler arasında yer alıyor. Kızılcaali, Çanakça, Kestanelik,subaşı, Gökçeali, Çakıl, Elbasan ve Kadıköy gibi bölgelerde arsa – arazi yatırımı yapılabilir.

İstanbul’a yakın hangi illere arsa yatırımı yapılabilir?
Son senelerde İstanbul içerisinde arsa yatırımı gerçekleştirmek, bilhassa ufak yatırımcılar, amacıyla çok zorlaştı. Bunun en büyük nedeni, arsa ve arazi fiyatlarının aşırı artmasıdır. Büyük yatırımcıların belirli mekanları resmen parsellemesi de ufak çapta yatırım gerçekleştirmek isteyen yurttaşların işini zorlaştıran başka nedendir. Durum bu tür olunca İstanbul’da arsa yatırımı yapmaya niyetlenen çoğu insan bundan vazgeçip İstanbul’a yakın illere yöneliyorlar. İstanbul’a yakın bölgeler amacıyla arsa yatırımı tavsiyelerimiz şunlardır:

Gebze
TEM, E-5, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray, Yüksek Hızlı Tren, Eskihisar – Topçular Feribot Hattı ve Sabiha Gökçen Hava Limanı’na yakın olması sebebiyle Gebze tam bir kavşak niteliğinde. Hem de Gebze ile Darıca metrosunun ve Kuzey Anadolu Otoyolu Projesi’nin de tamamlanmasıyla bölge, yatırımcılar amacıyla daha cazip duruma gelecek. İstanbul’da arsa yatırımı gerçekleştirmek isteyen yatırımcılara bir seçenek olarak Gebze önerilebilir.

Çerkezköy
Çerkezköy, Tekirdağ ilinin İstanbul’a sınırı olan ilçelerinden biridir. Bu bölge ulaşım ve endüstri yönünden mühim bulunduğu amacıyla yatırımcılar doğrulusunda tercih ediliyor. Çerkezköy’de arsa ya da arazi yatırımı gerçekleştirmek uzun vadede çok mantıklı görünüyor.

Çorlu
Çorlu da Çerkezköy gibi Tekirdağ’a bağlı ve İstanbul’ sınır bir ilçedir. Ulaşım ve endüstri yönünden mühim bir bölge olan Çorlu her geçtiğimiz gün göç alarak daha da büyüyor. Bu sebeple arsa ve arazi yatırımı amacıyla ideal bir bölge bulunduğunu düşünüyoruz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status