Kazançlı Yatırımlar
Aynı Anda Birden Fazla Kredi Kartı Kullanabilir Miyiz?
Yazar: - 17 Eylül 2022
11
0

Başlıklar

Aynı Anda Birden Fazla Kredi Kartı Kullanabilir Miyiz?

Aynı Anda Birden Fazla Kredi Kartı Kullanabilir Miyiz? Evet, aynı anda birden fazla kredi kartı kullanabiliriz. Aslında, birden fazla kredi kartı kullanmak, kredi puanınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Birden fazla kredi kartı kullandığınızda, genel kredi limitinizi artırmış olursunuz ve bu da kredi kullanım oranınızı düşürebilir. Kredi kullanım oranınız, mevcut toplam kredinize kıyasla sahip olduğunuz borç miktarıdır. Yani 10.000$ limitli bir kartta 5.000$ bakiyeniz varsa, oranınız %50’dir. Ancak, her biri 10.000 ABD Doları limitli iki kartta aynı 5.000 ABD Doları bakiyeniz varsa, oranınız yalnızca %25’tir. Daha düşük bir oran, borç verenlere, kartlarınızı maksimuma çıkarmayan sorumlu bir borçlu olduğunuzu gösterir.

Ek olarak, birden fazla karta sahip olmak, belirli bir satın alma işlemi için hangi kartın en iyi ödülleri sunacağını seçme esnekliği sağlar.

 

azit 2022 09 17T210926.416

Ne Kadar Çok Fazla?

Kredi kartları söz konusu olduğunda, daha fazlası her zaman daha iyi değildir. Aslında, çok fazla kredi kartına sahip olmak aslında finansal sağlığınıza zarar verebilir.

birden fazla kartta bakiye taşımanın yönetimi zor olabilir ve daha yüksek faiz ücretlerine yol açabilir. Mevcut kredinizin %30’undan fazlasını kullanıyorsanız, kredi puanınızı da zedeleyebilir.

Birden fazla kredi kartı ödemesine ayak uydurmakta zorlanıyorsanız, borcunuzu ödemeye odaklanmanın zamanı gelmiş olabilir. İyi bir kredi oluşturmak için tonlarca farklı kredi kartına ihtiyacınız yok – bir veya iki tane yeterli olacaktır. Öyleyse kendinize sorun: Tüm bu kartlara gerçekten ihtiyacınız var mı?

Birden Fazla Kredi Kartı Kullanmanın Faydaları.

 

Birden fazla kredi kartı kullanmanın birkaç avantajı vardır. Birincisi, farklı harcamalar için farklı kartlar kullanarak mali durumunuzu daha iyi yönetebilmenizdir. Bu, harcamalarınızı takip etmenize ve bütçeniz dahilinde kalmanıza yardımcı olabilir. Diğer bir avantajı ise birden fazla kart kullanarak daha fazla ödül alabilmenizdir. Örneğin, benzin için bir kart ve yiyecek için başka bir kart kullanabilirsiniz. Bunu yaparak, en sık satın aldığınız şeyler için daha fazla puan kazanabilir veya nakit para kazanabilirsiniz. Son olarak, birden fazla kredi kartına sahip olmak size gelecekte krediler ve kredi limitleri için daha iyi onaylanma şansı verebilir. Bunun nedeni, borç verenlerin, farklı borç türlerini sorumlu bir şekilde yönetme geçmişiniz olduğunu görmeleridir. ,

Birden fazla kredi kartı kullanmanın sakıncaları.

Sitemize GOOGLE‘dan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:
LİNKLER
Aynı Anda Birden Fazla Kredi Kartı Kullanabilir Miyiz? Evet, aynı anda birden fazla kredi kartı kullanabiliriz. Aslında, birden fazla kredi kartı kullanmak, kredi puanınızı artırmanıza yardımcı olabilir.  

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status