Kazançlı Yatırımlar
Balon Ödemeli Araç Kredisi
Yazar: - 01 Ağustos 2020
432
0

Balon Kredi, kredi taksit tutarını düşük miktarla ödeyerek son taksiti toplu olarak kapatabilme işlemidir. Balon ödemeli kredi ile kredinin büyük kısmını düşük taksitlerle ödeyip kalan tutarı elinizdeki nakit parayla kapatabilirsiniz. Böylece son taksite kadar nakit para elinizde kalır ve biriktirmeye devam edebilirsiniz. Son taksitte kalan tutarın hepsini ödeyip borcunuzu kapatabilirsiniz.

Araç Değiştirmek İsteyenlere Balon Ödemeli Araç Kredisi

Satın alınan aracın, kredi ödemelerini düşük tutarla öderken, aracı satarak elinize geçen meblağ ile balon taksitini ödeyebilirsiniz. Hem kredi borcunuz kapanmış olur hem de elinizdeki nakit ile ihtiyacınız karşılanmış olur. Ya da üzerine tekrar birikim yaparak araç değiştirebilirsiniz. Balon ödemeli araç kredisi ile istediğiniz araca sahip olabilirsiniz. Ödeme kolaylığı ve taksit seçenekleri oldukça geniştir. Daha çok araç yenilemeyi düşünen kişiler için tercih edilebilir.

Balon ödemeli Araç Kredisi Minimum Ödeme İmkanı

Balon ödemeli araç kredisi ile çektiğiniz kredi tutarları minimum seviyede düzenlenmektedir. Bütçenizi yormadan kolay ödeme yapabileceğiniz bir sistemdir. Vade zamanı geldiğinde düşük ödemelerle taksit ödeyebileceksiniz. Böylece nakit para birikimi yapmanız kolaylaşmış olacak.

Balon ödemeli Araç Kredisi Avantajları

Bütçenize uygun olarak planlanan ödeme seçenekleri ile araç sahip olmanın en avantajlı yoludur. Ayrıca nakit para biriktirme imkanı da sağlar. Ancak dikkatli edilmesi gereken balon hesabının san taksitinin belirlenen gün ve miktarla kapatılmasıdır. Aksi halde tüketiciye sıkıntılar yaşatabilir.

Balon Ödemeli Araç Kredisi Mantıklı mı?

Bütçenize uygun ödeme seçeneklerini tercih ettiğiniz zaman araç sahibi olmak için mantıklı bir yoldur. Ödeme seçeneklerini özellikle son ödeme tutarı yüksek tercih edilirse mantıklı olmaz. Elinize sonradan geçecek olan paranız varsa son ödeme tutarı gelecek nakit miktarına göre ayarlanmalıdır. Nakit para beklentiniz yoksa bile düşük taksitler ödediğiniz için nakit biriktirme imkanı sağlar. Balon ödemeli araç kredisi ile hem birikim yapıp hem de istediğiniz aracı satın alabilirsiniz.

Doğru tercih yapıldığı takdirde balon ödemeli araç kredisi sayesinde araç sahibi olabilirsiniz. Ödeme planları ayrıntılı olarak incelenmeli bütçenize en uygun ödeme planı tercih edilmeli. Bütçenizi sarsacak ve sizi sıkıntıya sokabilecek her ayrıntı gözden geçirilmelidir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status