Kazançlı Yatırımlar
Bankalar Konut Kredilerini Yüzde Kaç Faizle Erteliyor?
Yazar: - 28 Mart 2020
345
0

Bankalar Konut Kredilerini Yüzde Kaç Faizle Erteliyor?

Bankalar mevzu kredilerini yüzde kaç faizle erteliyor? Banka mevzut kredisi erteleme faizleri ne kadar? Korona virüs nedeniyle kredi ertelemeleri yapan bankaların erteleme faizleri açıklandı.

Dünyada ve ülkemizde sunulan korona virüsün ekonomik etkisi gidere artıyor. Ülkemizde anında anında tüm bankalar ekonomi paketleri açıkladı. Bu kapsamda bankalar bireysel müşterilerine ihtiyaç, taşıt ve mevzut kredisi taksitlerinde basitlik sağlamaya başladı. Başta Akbank, DenizBank, Garanti BBVA, HalkBank, İş Bankası, Kuveyt Türk, QNB Finansbank, ŞekerBank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), VakıfBank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası açıkladıkları destek paketleriyle vatandaşlarına destek vereceğini açıkladı. Bankalar bireysel kredilerde 3 ay taksit ödemesi yaparken, ticari ödemelerde ise 6 ila 12 ay taksit ödemelerini erteledi. Erteleme müracaat yapan her bireyin taksit ödemeleri ertelenecek. Korona virüs nedeniyle çoğu işyeri kapatıldı ve bu nedenler iş sahipleri personel çıkarmak mecburiyetinde kaldı. İşsiz kalan vatandaşlar kredi erteleme haberi ile bir nebze olsun rahat bir soluk almış oldu. Bankaların erteleme prosedürü amacıyla müşterilerinde %3 faiz istemeleri üstüne vatandaşlar buna reaksiyon gösterdi. Oluşan reaksiyonlar neticesinde Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz açıklamalarda bulundu. Başkan Deniz, korona virüs nedeniyle tedbirler alan bankaların hangi sebeple olursa olsun kredi ve kredi kartı ödemelerine faiz uygulamadan ötelemek mecburiyetinde olduğunu ifade etti.

Son oluşturulan açıklamalara göre 100.000 TL mevzut kredisi olan bireylerin borçları 3 ay vakit ile ertelenecek. Fakat oluşturulan araştırmalara göre bu erteleme amacıyla 4.000 TL faiz uygulanacak.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status