Kazançlı Yatırımlar
Bedelli Askerlik Başvurudan Sonra Para Yatırma Süresi
Yazar: - 27 Şubat 2022
28
0

Bedelli para yatırma süresi yapılan başvuruya göre farklılık taşır. Online kanallar üzerinden bedelli için para yatırma son günü belirlenmektedir. Bu tarih geçmediği sürece istenildiği zaman bedelli askerlik ücretini ödemek mümkündür.

Başlıklar

Bedelli Askerlik Başvurusu

Bedelli başvurusu sonrasında para yatırma işlemlerine geçmeden önce bedelli askerliğin başvurusunun nasıl yapıldığı bilinmelidir. Bedelli askerliğe başvurmak isteyen insanların ilk olarak e- devlet şifresine sahip olması gerekir. Daha sonra e- devlete girerek aşağıdaki adımların gerçekleştirilmesi gerekir;

 • Askerlik başvurusunun yapılacağını ilk olarak askerler onaylamalıdır.
 • Daha sonra tüm askerlik başvuruları e- devletteki bu ekran üzerinden yapılabilir.
 • Daha sonra tecil işlemlerini yapan yani askerliğini erteleyenler bedelli askerlik başvurusu yapabilmek için buna iptal etmelidir.
 • Ekranda iptal sebebi seçilirken bedelli askerlik yapma seçeneği işaretlenmelidir.
 • Daha sonra eğer kişilere bedeli çıkmazsa paralarını geri alabilecekleri askerlik şubesini seçmeleri gerekir.
 • Seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak ödeme detaylarına tıklanır. Daha sonra ödeme detayları ekrana gelir. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra geriye kalan tüm maddelerin ı eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.
 • Tüm maddeler tamamlandıktan sonra başvuru işlemleri tamamlanacaktır.

2022 Bedelli Askerlik Fiyatları

2022 senesinde bedelli askerlik ücreti 55 bin 194 TL’dir. Askerlik başvurusu yapılırken bu ücret ödenmelidir. Bedelli askerlik ücreti ödemek için aşağıdaki adımlar izlenebilir;

 • Bedelli askerlik başvurusu hem e- devlet üzerinden hem de askerlik şubelerinden gerçekleştirilebilir. Başvuru yapacak adayların ödeme süreçleri de hemen başlamaktadır.
 • Ödemeler PTT üzerinden ya da devlet bankaları üzerinden yapılabilir.
 • E- devlet üzerinden yapılacak ödemeler banka şubesi seçilerek bilgilerini buraya girebilir.
 • Başvuru yapılırken ücretin ödenmesi önemlidir. Aksi taktirde başvuru sırasında eğer ücret ödenmezse bedelli askerlik yapma şansı kaçırılabilir.

Bedelli Askerlik Para Yatırma Süresi

Bedelli askerlik başvurudan sonra para yatırma işlemleri hemen gerçekleştirilmelidir. Para yatırılmadığı sürece başvuru da kabul edilmeyecektir. Fakat bedelli askerlik başvurusu uzun süreli olduğu için belirtilen süre içerisinde başvuru yapıp parayı yatırmak yeterli olacaktır. Askerliğe elverişli olarak kabul edilen erkeklerin bedelli askerlik başvurularını ve bedelli askerlik ücretlerini belirtilecek ödeme gününe kadar ödemeleri gerekmektedir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status