Kazançlı Yatırımlar
Bitcoin Nedir, Bitcoin Nasıl Alınır ?
Yazar: - 15 Nisan 2021
250
0

Bitcoin Nedir, Bitcoin Nasıl Alınır, Güvenli Midir ?

Bu yazımızda sizlere Bitcoin Nedir, Bitcoin Nasıl Alınır, Bitcoin Güvenli midir gibi soruların cevaplarını açıklayacağız ve size Bitcoin hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuduktan sonra Bitcoin hakkında temel bilgilere sahip olabilirsiniz.


Bitcoin Nedir?

Bitcoin’i kavrayabilmek amacıyla ilk önce bütün teknik ve komplike tanımları bir kıyıya bırakarak Bitcoin’in bir para birimi gibi bulunduğunu kabul edebilirsiniz. Evet, Bitcoin, nakit para ile yapabildiğiniz her şeyi yapabilmenize imkân sağlayan, gerisinde belli bir merkezi otoritenin olmadığı, Bitcoin ağını kullanan her bireyin eşit haklara sahip bulunduğu ve yalnızca elektronik ortamda var olan dijital bir para birimidir. Bitcoin nedir sorusunun cevabını size basit bir şekilde anlattık.

Bitcoin Satın Almak İçin Tıkla

Tüm denetimün kullanıcıda bulunduğu bu para birimi ile ödeme (aktarma) gerçekleştirmek olabildiğince basittir ve bütün prosedürler, şahıstan kişiye, arada kesin bir aracı olmadan gerçekleşir. Bitcoin aktarmalarını, bir bankadan bir tanıdığınıza para göndermek gibi düşünebilirsiniz. Bir farkla: Bitcoin aktarmalarında aracı banka yoktur. İşlem, yalnızca gönderici ve alıcı arasında gerçekleşir.


Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin ile ilgili biraz bilgi sahibi olanların yanıt aradığı ilk sorulardan biri “Bitcoin nasıl alınır?” sorusudur.

Binance Ücretsiz Kayıt Ol ve Bitcoin Al

Kolayca Bitcoin alabilmek amacıyla Binance sitesi gibi Bitcoin borsalarına üye olmanız ve borsa üzerinden Bitcoin almanız gerekmektedir. Ekranda görüldüğü fiyattan, dilediğiniz tutarlarda Bitcoin alabilirsiniz.

Bitcoin Satın Almak İçin : Binance Ücretsiz Kayıt Ol

Binance sitesi dünya çapında hizmet veren ve çok güvenilir bir Bitcoin borsasıdır. Binance’a üye girişi yaptıktan sonra Bitcoin alabilmek çok basittir. Kredi kartınızla veya Papara hesabınız ile ödeme yapıp karşılığında Bitcoin alabilirsiniz. Bitcoin nasıl alınır sorusunun cevabını size anlattık. Yukarıdaki linkten kayıt olarak güvenilir bir şekilde Bitcoin sahibi olabilirsiniz.


Bitcoin’in Avantajları Nelerdir?

Bitcoin tüketiminin detaylı risklerinin yanı sıra pek çok üstünlüğü da vardır. Enflasyon ve çökme riskinin düşük olması, basit, itimat edilir ve iz sürülemez* (anonim) olması en esas faydalarındandır. Para aktarmalarının geleneksel yöntemlere kıyasla daha güvenli, daha ucuz ve daha süratli olması Bitcoin’in sağladığı mühim bir avantajdır.

Bitcoin Satın Almak İçin Tıkla

Milyonlarca lira sayısal değerindeki Bitcoinlerinize cüzdan erişimi sağlayabildiğiniz her yerden ulaşabilirsiniz. Bu denli yüksek miktarlarda paraları nakit ya da değişik bir yöntemle bu kadar basit taşımanın yolu başka yoktur. Yapılan prosedürlerin ve hesap bakiyenizin rastgele bir kişi/kişiler ya da devlet ve banka doğrultusunda bilinmemesi ve denetim edilememesi de birtakım faydalar sağlamaktadır.


Bitcoin’in Kaynağı Nedir?

Bitcoin belirli bir devlete ya da merkez bankasına bağlı değildir. Geleneksel paralarda bulunduğu gibi karşılığında altın gibi rastgele bir kıymetli maden de yoktur. Fiziksel olarak basılan bir para sayısal değeri değildir. Bitcoin tamamıyla sanal olarak imal edilen ve esasında matematik formülü olan bir sistemdir.


Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin satın alabilmek ya da kullanmak amacıyla sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor. Bu cüzdanların adresleri vasıtası ile kripto para takası yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Binance sitesine kayıt olarak Güvenilir Sanal Cüzdan oluşturabilirsiniz. Bitcoin aktarma prosedürü asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve Blockchain’e, yani zincire dahil olur.


Bitcoin Ne Zaman Çıktı ?

Bitcoin ağı 3 Ocak 2009’da yaşama geçti. Manifestonun yazarı Satoshi Nakamoto’dur lakin büyük ihtimalle gerçek ismi değildir. Maksimum Bitcoin adedi 21 milyonla sınırlıdır.

Bitcoin Satın Almak İçin Tıkla


Bitcoin Güvenli Midir?

Bitcoin’in belli bir protokole bağlı olması vasıtası ile yaptığınız her prosedür baştan sona şifrelenir. Şifrelenen zincir üzerindeki bütün prosedürler kayıt altına alınır. Cüzdan bulgularınız kaybetmeniz ya da bilgisayarınızın hacklenmesi gibi kullanıcı sorunları dışında düzenin güvenilirlik ile ilgili hiç bir açığı bulunmamaktadır. Yani Bitcoin son derece güvenilirdir.


Yazımızın sonuna geldik. Sizlere Bitcoin nedir, Bitcoin nasıl alınır gibi soruların cevaplarını basit bir şekilde anlatmaya çalıştık. Umarız memnun kalmışsınızdır. Siz de artık güvenilir bir şekilde Bitcoin satın alıp dilediğiniz gibi yatırım yapabilirsiniz. Binance sitesinden güvenli Bitcoin satın almak için Bitcoin Satın Al linkine tıklayın ve ücretsiz kayıt olun. Sorularınız varsa yorum kısmından bize gönderebilirsiniz.

 

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status