yandex
Kazançlı Yatırımlar
Bitcoin nedir? Nasıl Kazanılır?
Yazar: -25 Mart 2020
166

İnternet aleminde son senelerde tanınmış bir duruma gelen ve yeni para birimi olarak görülen Bitcoin, çoğu tartışmayı ve hukuki vakası yanında getiriyor olsa da, son vakitlerde olabildiğince büyük firmalar doğrulusunda destekleniyor. Peki, Bitcoin nedir? Bitcoin sayısal sayısal sayısal değeri nasıl ölçülüyor? ve en muhimi Bitcoin güvenilir mi?

Bitcoin Nedir?
Bitcoin nedir sorusunun yanıtı Japonya’da yatıyor. Satoshi Nakamoto doğrulusunda 2008 senesinde deneysel olarak başlatılan ve bugünümüzde olabildiğince tanınmış duruma gelen bir sanal para birimi olan Bitcoin‘in bağlı bulunduğu bir ödeme sistemi ya da rastgele bir merkezi bulunmamaktadır.

Satoshi Nakamoto, gerçekte Bitcoin’in kurucusu olan ve kısa bir vakit evvelce meydana çıkan Avustralyalı Craig Wright‘ın yıllardır kendisini saklamak amacıyla kullandığı isimdir. Transfer işlemleri rastgele bir aracı olmadan direk iki doğrultu arasında gerçekleşmektedir.

Yani Bitcoin’in hiç bir sahibi olmadığı amacıyla, sayısal sayısal sayısal değerini istediği gibi belirleyebilen ya da oynama yapabilen tek bir güç bulunmamaktadır.

1 Bitcoin kaç Türk Lirası ediyor? Bitcoin sayısal sayısal sayısal değeri ne kadar?
Bitcoin sayısal sayısal sayısal değeri ile ilgili yorum gerçekleştirmek amacıyla ilk evvelce metrikleri iyi okumak gerekiyor. Bu sanal para biriminin bağlı bulunduğu bir güç ya da merkez bulunmadığı amacıyla fiyatını tamamıyla arz ve talep koşulları belirliyor. Normal ekonomi şartlarında bulunduğu gibi talep artınca fiyat yükselirken, talep azalınca fiyat düşüyor.

Bitcoin Nasıl Üretilir?
Bu para birimi ile eş güdümlü çoğu insanın aklına, mining yani madencilik gelmektedir. Geçtiğimiz senelerde bu sanal para birimini üretmek isteyen kullanıcılar, bilgisayar donanımlarına yüksek yatırımlar yaparak bilhassa ekran kartları vasıtası ile madencilik yapıyordu.

Bitcoin Güvenilir Mi?
Tamamen sanal bir para birimi olması, rastgele bir banka doğrulusunda basılmaması, hesaplarınıza el mevzulamaması ve bilhassa bir güç doğrulusunda denetim edilememesi ekonomi eksperleri doğrulusunda övgüye değer olarak görülmesini sağlıyor.

Ancak dijital ve internet kavramları ile bağdaş olan en büyük tehlike siber saldırılar, dijital para birimleri amacıyla de büyük bir risk oluşturuyor.

6.5 milyar doları geçtiğimiz piyasa sayısal sayısal sayısal değeriyle finansal çevrelerin geleceğinden umutlu bulunduğu para birimi, maalesef dijital yapıda olması nedeniyle büyük hırsızlıklara mevzu olabiliyor.

Bitcoin alım satım işlemleri güvenilir mi?
Aslında bu problemin yanıtı, hem çok kolay hem çok zor. İnternet içerisinde her vakit oluşturulan ikaz sanal para birimi amacıyla de geçerli, virüslere karşı ve bilinmeyen e-postalara karşı dikkatli olmanız gerekiyor.

Zira, bilgisayarınıza bulaşan bir virüs ile cüzdanınıza ulaşan bir kötü niyetli kişi, bütün paranızı boşaltarak ortadan kaybolabilir.

Bu hususta sizlere önerimiz, kullandığınız cüzdanı kesinlikle şifrelemeniz, bilgisayarınızı sıksık güvenilir tutmanız ve gerçekleştireceğiniz aktarma işlemlerinin geri alınamaz bulunduğunu hiçbir vakit unutmayarak dikkatli bir şekilde tanınan ve itimat edilir platformları tercih etmeniz olacaktır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status