Kazançlı Yatırımlar
Borç Kapatma Kredisi En Uygun
Yazar: - 12 Eylül 2020
362
0

Borç kapatma kredisi en uygun hangi banka veriyor diye merak edebilirsiniz. Borç kapatma kredisi de diğer krediler gibi bir çeşit kredidir. Bankalar 2020 senesinde da  borçlulara borç kapatma kredisi verilmektedir. Daha daha eskiden Ziraat Bankası, Finansbank, Vakıfbank gibi bankalar doğrulusunda verdiği borç kapatma kredileri bu sene devlet bankaları doğrulusunda ideal faiz oranları ve uzun vadeler ile veriliyor.

Borç kapatma kredisi kimlere verilir diye merak edenler amacıyla bankaların şartlarının değişik bulunduğu söyleyelim. İçeriğimizde borç kapatma kredisi veren bankalar 2020, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank, ING borç kapatma kredisi ve borç kapatma kredisi kimlere verilir bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Borç Kapatma Kredisi En Uygun Veren Bankalar Listesi 2020

 

Ülkemizde bundan sonra kredi çekmemiş ya da kredi kartı kullanmayan çok seyrek vatandaşımız var. Ülke genelini derli toplu geliri olan vatandaşlarımız temsil etmektedir. Asgari ücretin 2.324 TL bulunduğunu hatırlatacak olursak ay sonunu getirmek olabildiğince zor olmaktadır.

Genellikle taşıt ya da konut alabilmek isteyenler artan fiyatlar ve pahalı yaşam koşulları sebebi ile kredi alabilmek halinde kalabilmektadır. Faiz oranları da olabildiğince yüksek olmasından kredi borcu ya da kredi kartı ekstresi ödenmediğinde borç sıksık olarak artmakta ve hem de ikiye katlamaktadır. Ödeyemedikleri borçlar sebebi ile fazlası vatandaşımız icralık olmaktadır. Aşağıda yazılı bankalar borç kapatma kredisi vermektedir.

 

  • Akbank
  • İş Bankası
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • ING Bank
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • Burganbank

 

Bankalar borcu olan müşterilerini sıksık olarak borçlarını kapatmaları tarafında aramaktadır. Bankaların bu anlamda ellerinde bulundurdukları yetkiler vardır. Genellikle ödenmeyen borçlar amacıyla müşterilerine bankalar doğrulusunda borçlarını kapatmaları amacıyla ek vakit verilmektedir. 90 günlük vakit amacıylade borçlarını ödemeyen vatandaşlarımız ile ilgili icra takibi başlatılmaktadır. Bu vakit amacıylade bundan sonra muhatap bankalar olmaktan çıkarak avukatlar olmaktadır. Bankadan icra geldi adlı içeriğimizi inceleyerek çeşitli bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca emekli maaşı ile konut kredisi çekilir mi adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Avukatlar doğrulusunda borcunuzu en kısa vakitde kapatmanız, yoksa icralık olacağınız tarafında açıklamalar yapılmaktadır. Avukata belirli bir vakit sunarak borçlarınızı ödeyeceğinizi taahhüt ederseniz ile ilgili başlatılan icra takibi durdurulmaktadır.

İşte bankalar doğrulusunda müşterilerinin icra takibinde olmamaları ve borcun icra marifeti ile tahsilatının gerçekleşmesinin önüne geçilmesi hedefi ile borç kapatma, borç aktarma ya da borç yapılandırma kredileri verilmektedir.

 

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

 

Yapılandırma ile borç kapatma kredileri birbirinden değişik uygulamalardır. Borç kapatma kredileri, sahip olunan borcun kapanması hedefi ile bankalar doğrulusunda verdiği gereksinim kredilerini ifade etmek hedefi ile kullanılmaktadır.

Fakat borç yapılandırma prosedürü icraya giren ya da ödenmeyen borçların en ideal faiz oranını yayınlayan bankaya aktarma edilerek tekrardan hesaplanmasını ifade etmektedir. Borç kapatma kredisi en uygun veren bankaların müşterilerinde aradığı birtakım şartlar bulunmaktadır. Borç kapatma kredileri genel olarak icra takibine girmeyen borçlar amacıyla geçerli olmaktadır.

Kredi gecikmem var dediğinizde de borç kredisi çekerek bu gecikmelerinizi düzeltebilirsiniz.

Genel olarak bu imkanlar bireysel müşterilere nazaran tüzel bireylerin borçlarını yapılandırır ya da borç kapatma kredileri verirler. Bankalar beyannamelerinde icralık borçların yapılandırabileceğini yazsa da fazlası banka doğrulusunda icraya girmiş borçlara kredi verilmemektedir. Siz de kara listeye girmemek adına bankalar doğrulusunda verdiği kredilerinden yararlanarak borçlarınızı bir an önce kapatabilirsiniz.

 

Kredi Üstüne Kredi Çekilir mi?

Bu soru tamamıyla müşterinin kredi puanlamasına bağlıdır. Aylık geliri ve gideri dengeli olması halinde kredi üzerine kredi çekilebilir.

Kazançlı yatırımlar sitesi ile kredi haberleri hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Aynı Anda Kaç Bankadan Kredi Alınır?

Eğer geliriniz taksitlerinizi ödeyecek halde ise ve bunu belgeler iseniz, dilerseniz 10 bankadan kredi çekebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status