Kazançlı Yatırımlar
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Yazar: - 26 Ekim 2021
81
0

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir sorusu, pek çok kişi tarafından internet üzerinden araştırılan bir konu haline gelmiştir. Borç kapatma kredisi, bir bankadaki ödeme tarihi geçmiş olan borcunuzu bir başka bankadan alacağınız kredi ile kapatmanıza olanak sağlayan bir kredi çeşididir. Borç kapatma kredisi ile birlikte faiziyle artmış ve artmakta olan borcunuzu artık sonlandırabilirsiniz. Fakat unutmamak gerekir ki, bu borç tamamen bitmiş demek değildir. Borç kapatma kredisi almış olduğunuz bankaya karşı sorumluluğunuz oluştuğu anlamına gelmektedir.

Başlıklar

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır

Borç kapatma kredisi, transfer kredisi olarak da adlandırılabilir. Banka, borçlu olduğunuz bankaya karşı ödeyebilmeniz için size kredi transfer edecektir. Siz de bu kredi ile birlikte borcunuzu ödeyebilme şansına sahip olacaksınız. Borç kapatma kredisi için aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz:

  • Bu krediye başvurabilmek için borç kapatma kredisi veren bankalar listesini bilmelisiniz ve bu listedeki bir bankanın herhangi bir şubesine şahsen başvurmalısınız.
  • Banka görevlisi sizin karşı bankaya olan borcunuzu sistemden görebilme imkanına sahiptir. Böylece sizin ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu da tespit edebilecektir.
  • Alacağınız kredi miktarı, sizin gelirinize ve kredi notunuza göre değişiklik gösterecektir. Yüksek kredi notunuz var ise bankanın size kredi verme ihtimali de bir o kadar fazladır.
  • Transfer kredisi hesabınıza geçtiğinde artık borç ödemelerinizi oradan tamamlayabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta: Transfer kredisi aldığınızı borcunuzun olduğu bankaya bildirmeli ve bu transfer kredisi ile borcunuzu ödeyeceğinizi haber vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bazı sorunlar ortaya çıkabilir.
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Borç kapatma kredisi veren bankalar listesinde hepimizin en çok bildiği 5 farklı banka bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

  • Akbank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • İNG Bank
  • Yapı Kredi Bankası

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank aracılığı ile alacağınız kredinizi yalnızca kredi kartı borçlarınızı kapatmak için kullanabileceksiniz. Borçlu olduğunuz bankadaki borçlarınızı Akbank Axess kartınıza transfer ettirerek buradan almış olduğunuz kredi ile bu borçları tamamlayabileceksiniz. Akbank, borçları 12 ay vade ile ödemeye olanak vermektedir. 12 aylık taksit imkanını ücretsiz olarak müşterilerine sunan Akbank, ayrıca aylık %1,98 gibi bir faiz oranı ile işlemlerini yapmaktadır. Borç kapatma kredisini en fazla 20.000 TL kadar alabilirsiniz.

İş Bankası

Borç kapatma kredisi veren bankalar listesinde olan İş Bankası ihtiyaç kredisi borçlarının ödenebilmesi için kredi vermektedir. Banka faiz oranı kişilerin gelir durumu ve kredi notuna göre değişiklik gösterdiği için %1,60 – 2,30 arasında değişiklik göstermektedir. İş Bankası borç kapatma kredisine SMS ya da mobil uygulama üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

QNB Finansbank

Hem ihtiyaç hem de kredi kartı borçlarını ödemenize yardımcı olan QNB Finansbank, %1,49 – 2,27 arasında değişen faiz oranı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca Finansbank, alınacak borç transfer kredisini de 3 ay ertelemeli olarak veren bir bankadır.

İNG Bank

İhtiyaç kredisi borçlarını ödemenize yardımcı olan İNG Bank birçok diğer banka gibi değişen faiz oranı sistemini kullanmaktadır. %1,59 – 2,59 arasında değişen faiz oranlarında, yüksek kredi notu olanlar için düşük faiz uygulanırken düşük kredi notu olanlar için ise yüksek faiz oranı uygulayabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Borç kapatma kredisi veren bankalar listesinin sonunda yer alan Yapı Kredi Bankası, ihtiyaç kredilerinizi ödemeye yardımcı olan bir bankadır. Kredi limiti en fazla 25.000 olup, esnaflar için bu limit 60.000 TL’ye kadar çıkarılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası’nda dosya masrafı ödemeden ihtiyaç kredisi ödeme kampanyasına başvuruda bulunabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status