Kazançlı Yatırımlar
Borsadan Para Kazanmak
Yazar: - 20 Ekim 2020
416
0

Borsadan Para Kazanmak

Bunun için belli adımların izlenmesi gerekir. Özellikle ilk kez borsaya girmiş olan yeni yatırımcıların çok daha dikkatli bir şekilde adım atmaları önemli. Her yatırımcı, para kazanmak ve kar elde etmek ister ancak borsadan para kazanmak için bilgi ve birikim çok önemlidir. Bunun için de işe nereden ve nasıl başlayacağını bilmelidir.Yatırım Amacının Belirlenmesi

Yatırım yapılmadan önce mutlaka bir hedef belirlenmelidir. Böylece, bu hedef doğrultusunda adım atılması mümkün olur. Yatırımcı yaptığı yatırımın ne kadarlık bir gelir getireceğini hesaplamalıdır. Bunun hesaplanması için üç etken mevcut. Borsadan para kazanmak için bu etkenleri iyi bilmeniz gerekmektedir.

  • Yatırım yapılan anapara
  • Anapara üzerinden yıllık olarak elde edilecek net gelir
  • Yatırım yapılacak sürenin ne kadar olduğu

Bunlar hesaplanarak yatırıma başlanmalıdır. Böylece yatırımcı bilinçli bir şekilde yola çıkmış olur.

Size en uygun yatırım fırsatları için de sitemizi takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.


Bilgi

Yatırımcı borsayla tanışmalıdır. Bunun için borsa nedir gibi soruların cevaplarıyla temelden bilgi edinmelidir. Borsadan para kazanmak için her yatırımcının bunun için vakit ayırması gerekir. Borsa hakkında temel bilgilerden sonra artık bütün ilgi şirketlere verilmelidir. Şirketlerin hisse senedi hareketleri incelenmelidir. Borsa büyük bir düşüş yaşasa da bazı firmaların hisse senetleri yükselebilir. Bunlar gözden kaçmamalıdır.

Dikkat edilmesi gerekenler;

  • Finansal Tanım ve Ölçümler; hisse başına kazanç, yıllık büyüme oranı ve kar oranı gibi metrik tanımlar öğrenilmelidir. Bunların nasıl hesaplandığı da öğrenilmesi gerekenler arasındadır.
  • Hisse Senedi Seçimi; Temel ve teknik analizlerin yapılışı, nasıl farklılaştığı, hangisinin daha yararlı olabileceği çok önemlidir. Bir yatırımcı bunları bilmek durumundadır.
  • Borsa Emir Türleri; Emir türleri yatırımcılar tarafından kullanılır. Kayıpların önlenmesi için kullanılan emirler, dur emirleri ve benzer emirler arasında farklılıklar vardır. Tüm bunlar bilinmelidir.

Farklı Türdeki Yatırım Hesapları; Çeşitli işlemler için yönetmelikler uyarınca marjin hesaplar gerekir. Marjin gereksinimleri ve marjinin nasıl hesaplandığı, farkın ne olduğu yatırımcı tarafından bilinmelidir.

Ayrıca düşük faizli krediler için sitemizi takip etmeye devam edin.

Bir yatırımcı tüm bu bilgilere sahipse borsada para kazanması kolaylaşacak ve başarı seviyesi yükselecektir.


Yatırımların Çeşitlendirilmesi

Başlangıç için yatırımcıların riskleri yönetmeleri gerek. Riskleri yönetmenin en popüler yolu onu çeşitlendirmektir. Borsadan para kazanmak için riski azaltmanız gerekmektedir. Çeşitli firmaların, sektörlerin hisse senetleri düşünülebilir. Böylece kötü bir durumun yaşanması halinde varlıklar olumsuz yönde etkilenmez.


Ruhsal Kontrol

Yatırımcıların duygularının kontrol etmeleri çok önemlidir. Borsada duygusal iniş çıkışlara yer yoktur. Aniden panik ve endişeyle verilecek kararlar zararlara yol açar. Soğukkanlı ve bilinçli bir şekilde ilerlenmesi gerekir. Riskler ve olumsuz durumlar yaşandığında sakin kalınmalı ve iyice düşünüp kararlar alınmalıdır. Duyguların eylemleri yönlendirmesine izin verilmezse başarı sağlanır.


Borsa ile para nasıl kazanılır, borsadan para kazanma nasıldır gibi konuları sizin için anlattık ve genel bilgi verdik. Tabiki de bunlar yatırım tavsiyesi değildir. Unutmamak gerekir ki borsadan para kazanmak için mutlaka bilgi birikiminizin olması gerekmektedir.

 

 

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status