Kazançlı Yatırımlar
Cep Telefonu Tamircisi Açmak İçin Gerekenler
Yazar: - 05 Mart 2022
32
0

Cep telefonu tamircisi açmak kendi işini kurmak isteyenler tarafından önem taşıyor. Cep telefonları günümüzde sıklıkla kullanıldığı için telefon tamircisi ile birlikte önemli kazanç elde edebilirsiniz. Akıllı telefonların özellikle sıklıkla onarıma ihtiyacı olduğu için bu iş tanımı ile birlikte kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Başlıklar

Cep Telefonu Tamircisi Açmak İçin Yapılacaklar

Cep telefonu tamircisi açmak için belirli noktaların yerine getirilmesi gerekiyor. Öncelikle tamirciyi açmak için işlek sayılabilecek bir yerde dükkan bulmalısınız. Ara sokakları tercih etmemeniz önemlidir çünkü çoğu telefon kullanıcısı yol üzerinde giderken dükkanınızı görerek girecektir. Ayrıca insan kalabalığının çok olduğu bir konum tercih etmeniz müşteri çekme potansiyelini de arttıracaktır.

Dükkanın çok büyük olmasına gerek yoktur. Ortalama 10 – 20 metrekare bir dükkan işinizi görecektir. Ancak telefon tamiri yanında telefon satışı da düşünüyorsanız, modelleri sergilemek için daha büyük bir dükkan gerekebilir. Özellikle içeride aynı anda fazla kişinin bulunması için bu noktaya dikkat etmeniz tavsiye edilir. Dükkanı bulduktan sonra belediyeye giderek istenen belgeler tamamlanmalıdır. Bunun dışında iş tanımı için ekstra başvuru yapmaya gerek yoktur. Ayrıca muhasebeci ile anlaşarak basit usul vergilendirmeye dahil olmalısınız.

Evrak işlerinin tamamlanması sonrasında dükkanınız için gerekli olan malzemeleri temin etmelisiniz. Bunlar; telefon tamiri parçaları, yedek parçalar, tamire yardımcı olan aletler, dekoratif unsurlar, tabela, masa, sandalye gibi unsurlar olacaktır. Ortalama 30 bin TL maliyet ile küçük bir dükkan açmanız mümkün. Ancak özellikle dekoratif kısımlara daha fazla özen göstermeniz halinde elde edeceğiniz sonuçlar çok daha iyi olacaktır.

Cep Telefonu Tamircisi İş Yapar mı?

Cep telefonu tamircisi açmak önemli kazançlar elde etmenize yardımcı olabilir. Çünkü günümüzde pek çok akıllı telefon kullanıcısı bulunur. Bu telefonların kullanıma bağlı olarak sık arıza verdikleri de göz önünde tutulduğunda merkezi bir konumda tamirci dükkanı açmanız halinde iş yapabilirsiniz. Ancak alanınızdaki deneyim, müşterilere davranış şekliniz ve uygun fiyatlı olmanız satışlarınızı etkileyecektir. Sadece cep telefonu ile değil aynı zamanda tablet gibi cihazlar için de hizmet vermeniz satışlarınızı arttıracaktır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status