Kazançlı Yatırımlar
CVV Kodu Nedir? Nerede Yazar?
Yazar: - 14 Haziran 2021
109
0

CVV Kodu Nedir? Nerede Yazar?

Her geçtiğimiz gün internet üzerinden (online) yapılan alışverişler hız kazanmaktadır. Bu yazımızda size kredi kartı cvv kodu nedir, cvv kodu nerede yazar bunları açıklayacağız. Hemen her alanda kullanıyor olduğumuz kredi kartı, banka kartı ve benzeri araçlar hayatımızda ayrılmaz bir parça haline gelmiş bulunmaktadır.

CVV Nasıl Tanımlanır?

İngilizce karşılığı “ Card Validation Value “ , Türkçesi de “ Kart Doğrulama Kodu “ şeklinde belirtilen kelimedir. CVV kodu nedir sorusunun cevabı; 1 Ocak 2001 tarihinde VISA kartın mecburi olarak yürürlüğe koyduğu bir güvenlik doğrulama kodudur. Bütün bankaların müşterilerine sağlamış olduğu kredi ve banka kartlarında mevcuttur.

CVV Kodu Nedir?

CVV kodu, internetten yapılan online işlemler için gerekli ve yardımcı bir koddur. CVV kodu mevcut değilse bu işlemler gerçekleştirilemez. Online işlemler için CVV kodu, müşterinin güvenlik ve doğrulama kodudur.

CVV Kodu Nerede Yer Alır?

CVV şeklinde adlandırılan güvenlik kodu, kredi kartı ya da banka kartının arka kısmında bulunmaktadır. Genel olarak beyaz alana basılmış olup kodu oluşturan bu rakamlar sondan 3 hane şeklinde belirtilir. Kartın arka yüzünde CVV şeklinde adlandırılan güvenlik kodu farklı banka ya da kredi kartlarında CVV 2, CID, CVC olarak da adlandırılıp yazılabilmektedir.

Ayrıca kredi çektiyseniz dosya masrafı iade işlemi ile dosya masrafınızı geri alabilirsiniz.

CVV Kodu Nasıl Öğrenilir?

CVV güvenlik kodu, istenilen her zaman hiçbir bilgi veya durum talep edilip verilmeden kolay ve güvenilir şekilde alışveriş veya online işlem yapılmasını sağlamaktadır. Bu güvenlik kodu sağlamış olduğu güven ve kolaylık sayesinde online işlem ve alışverişlerde kart kullanımı ve müşterinin duyduğu arttırmış ve arttırmaya devam etmektedir.

  • CVV güvenlik kodu bilinmiyorsa ya da öğrenilmesi talep ediliyorsa, aşağıda yazan maddelerde işlem sağlanabilir:
  • CVV güvenlik kodu bankanın vermiş olduğu kredi veya banka kartının arka kısmında yazmaktadır.

Şayet uzun kullanma sonucunda CVV kodunda silinme durumu gerçekleştiyse kartın teslim alınmış olduğu bankaya müracaat edilmesi gerekmektedir.

Bankanın müşteri hizmetleri çağrı merkeziyle iletişime geçilebilir ya da banka şubesinden yeni bir kart çıkarma talebi veya CVV güvenlik kodunu öğrenme işlemi gerçekleştirilebilir.

CVV Kodu Güvenilir Mi?

Teknolojinin gelişmesi üzerine insanlar internet üzerinden online işlemleri daha kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu bu güvenli kod sayesinde dolandırıcılık tuzakları daha kontrollü bir şekilde önlenebilir hale gelmiştir.

Bitcoin hakkında merak ettiklerinizi Bitcoin Nedir isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz ve siz de para kazanabilirsiniz.

Kart bilgileri ve CVV kodu başkalarıyla paylaşılmadığı sürece online işlemler güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu sebeple CVV güvenlik kodu kart kullanıcıları için güvenli bir koddur.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status