Kazançlı Yatırımlar
Düğün Desteği Nedir?
Yazar: - 23 Şubat 2022
56
0

Düğün desteği yeni evlenecek olan çiftlere verilen destektir. Bankalar tarafından verilir. Geri ödemeli bir şekilde verilen toplu paraya ya da düşük faiz ile verilen paraya düğün kredisi ya da evlilik kredisi denilmektedir. Düğün desteği almak isteyen kişilerin belli şartları uyuyor olması gerekir. Şartlara uyulmadığı takdirde düğün desteği almak mümkün değildir.

Başlıklar

Düğün Desteği Şartları Nelerdir?

Düğün desteği şartları genelde bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Düğün desteği için bir bankaya başvuracak olan kişiler ilk olarak bankaların şartlarını detaylı bir şekilde incelemelidir. Hem şartlara uygunluk açısından hem de bankanın kişiye olan uygunluğu açışınsan önemlidir. Fakat her bankanın kesin olarak belirttiği bazı şartları mevcuttur. Kişilerin hukuki olarak borçlarının olmaması, kredi notunun yeterli olması, kefilin olması, gelirin ya da teminatın olması her banka için istenen şartlar arasında yer alır.

Aynı zamanda düğün desteği almak için başvuran kişi Türk vatandaşı olmalıdır. 27 yaşından önce evlenmesi de istenen şartlar arasında yer alır. Bankalar özellikle kişilerin kredi notunu çok önemser. Evlenmeden önce düğün desteği almak isteyen kişiler kredi notlarını düzenlemek için gerekli uygulamaları yerine getirmelidir. Düşük kredi notuna sahip olan kişilere maalesef düğün desteği verilemez. Eğer kişilerin boru varsa bu dönem içerisinde hem borcu ödemek hem de kredi notunu yükseltecek bir şekilde borcu ödemek iyi olacaktır. kişilerin hem borcu kapanıp hem de kredi notu yükseltilirse bankalar tarafından düğün desteği almak da daha kolay olacaktır.

Düğün Desteği Nasıl Alınır?

Düğün desteği almak isteyen kişiler ilk olarak kendilerine en uygun olacak bankayı seçmelidir. Düğün desteğini pek çok banka verir. Bu senenle şartları detaylı bir şekilde araştırarak bir banka seçilmelidir. Düğün desteği almak isteyen kişiler bankaların kriterlerine de uygun olmalıdır. Düğün desteği almak isteyen kişiler birden fazla bankaya da başvurabilir. Hangi banka kişiye düğün desteği verirse ona göre de bankadan destek alınabilmektedir. Düğün desteği dışında ihtiyaç kredisi gibi uygulamalar da vardır. Şartlara uyum sağlayamayan kişiler diğer uygulamaları da göz önünde bulundurarak buralardan yararlana bilir.

 

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status