Kazançlı Yatırımlar
EFT Ücreti Almayan Bankalar
Yazar: - 07 Aralık 2021
37
0

EFT ücreti almayan bankalar, pek çok kişi tarafından merak edilen ve internetten de araştırılan konular arasında yer almaktadır. EFT, Electronic Funds Transfer açılımı olup Elektrik Fon Transferi anlamına gelmektedir. Yani EFT, bir bankadan hesabından diğer banka hesabına para göndermeye yarayan sisteme verilen addır. Bu nedenle para göndermek isteyen kişilerin başvuracağı ilk işlem EFT işlemidir. Fakat ne yazık ki pek çok banka müşterilerinden EFT ücreti almaktadır. Haliyle bu durum da sürekli para gönderip alan müşterileri bir yerden sonra sıkıntıya sokmaktadır.

Bu nedenle bu yazımızda, EFT ücreti almayan bankaların listesini sizler için paylaşacağız.

Başlıklar

EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi

EFT ücreti almayan bankalar listesinde az banka

yer almaktadır. Bu bankalar şu şekildedir:

  • ING Bank
  • Kuveyt Türk
  • CEPTE TEB
  • com
  • Fibabanka

ING Bank

ING Bank, ülkemizde şubesi oldukça az olan bir bankadır. Yani genel olarak işlemlerini dijital olarak yürütmektedir. ING Bank, Turuncu Hesap adını verdiği hesaba sahip olan müşterilerinden EFT ücreti almayan bankalardandır. Fakat EFT ücreti ödememeniz için internet şubesinden ya da mobil bankacılıktan para transferi gerçekleştirmeniz gerekir. Şubelerden yapacağınız EFT işleminde para ödemek zorunda kalırsınız.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Kuveyt Türk

Katılım bankası olarak faaliyet gösteren Kuveyt Türk, bu bankada hesabı olan tüm müşterilerine ücretsiz EFT ve havale işlem hizmeti vermektedir. Bu nedenle bu bankayı tercih eden kişilerin sayısı oldukça fazladır.

CEPTE TEB

Şubesi olmayan bir banka olan CEPTE TEB, EFT ücreti almayan bir diğer bankadır. Bu bankada hesap açmak isterseniz internet üzerinden bir form doldurmanız yeterli olacaktır.

Enpara.com

QNB Finansbank’a bağlı dijital bankacılık olan Enpara, EFT ve havaleden para almayan bir diğer kuruluştur. Burada hesabı olan müşteriler Finansbank ATM’lerinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Enpara’nın şubesi olmayan bir dijital banka olduğunu da hatırlatmakta fayda vardır.

Fibabanka

EFT ücreti almayan bankalar listemizin sonunda yer alan Fibabanka, internet üzerinden yapılan hiçbir EFT işleminden ücret almamaktadır. Yani mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT işlemleri de ücretsizdir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status