Kazançlı Yatırımlar
Emeklilere Faizsiz ya da Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 28 Mart 2020
421
0

Emeklilere Faizsiz ya da Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Emekli maaşları fazlası emekliye yetmemektedir. Emekli vatandaşlar hangi bankaların emeklilere faizsiz ya da düşük faizli şekilde kredi verdiğini merak ediyor. Birçok banka emeklilere kredi olanağı sunmaktadır fakat bu kredileri alabilmek amacıyla emeklilerin birtakım koşullara uyuyor olması gerekiyor.

Hangi Bankalar Emeklilere Kredi Veriyor?
Kredi alabilmek isteyen emekli vatandaşlar, hangi bankalardan kredi alabileceğini araştırıyor. En düşük emekli maaşı 2020 senesinde 1.400 TL’dir. Emeklilere bu oran genelde yetmediği amacıyla bankalardan kredi çekme yolunu seçmektedir. Emekliler geçinemediği amacıyla kimi zaman ek işlerde de çalışıyor fakat gene de yüklü oranda paraya gereksinimleri olabiliyor. Bankalar emekli maaşının derli toplu olarak bir gelir kaynağı bulunduğunu bildikleri amacıyla genelde kredi vermektedir. Tüm bankalar düşük faiz seviyesi ile kredi olanağı sunmaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Aranan Şartlar Nelerdir?
Faizsiz kredi alabilmek isteyen emekliler bankaları araştırıyor. Emeklilerden dilenen ilk koşul kredi notunun iyi olmasıdır. Kredi notu düşük olanlara kredi verilmemektedir. Emekliler amacıyla en düşük kredi notu 1300 olmalıdır. Bankalar bu koşulun dışında bir de yaş koşulu koymuştur. Bazı bankalar 70 ve üzeri emeklilere kredi vermemektedir. Bazı bankalar 75 ve üstüne, birtakımları da 80 ve üstüne kredi vermemektedir. Bankalardan kredi almadan evvelce bunları araştırmak gerekmektedir. aranan koşullara uyuyorsanız kredi çekebilirsiniz.

PTT Emeklilere Kredi İmkanı
PTT, emekli vatandaşlara faizsiz şekilde kredi olanağı sunmaktadır. Özel bankalar ile anlaşmalı olan PTT, aracı vazifiyeti üstlenmiş ve emeklilere faizsiz kredi kampanyası başlatmıştır. PTT’nin anlaşmalı bulunduğu banka Aktifbank emeklilere kredi vermektedir. Faizsiz şekilde verdiği bu kredinin maksimum sayısal değeri 30 bin TL olarak saptanmıştır ve verdiği bu kredi amacıyla yapılan vade alternatifi de 60 aydır. Emeklilere faizsiz kredi kampanyası PTT doğrulusunda verilmektedir.

Halkbank’tan Emeklilere Faizsiz Kredi
Kamu bankalarından biri olan Halkbank, emeklilere faizsiz şekilde kredi vermektedir. 100 bin TL sayısal değerine kadar kredi veren banka emekliler doğrulusunda tercih edilen bir bankadır. 100 bin TL kredi alımlarında düşük faiz uygulanmaktadır. Fakat birtakım kredi oranlarında faiz uygulanmamaktadır. Maaşa göre kredi limiti farklılık göstermiştir ve faiz oranları da banka doğrulusunda belirlenmektedir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status