yandex
Kazançlı Yatırımlar
En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor?
Yazar: -27 Temmuz 2020
137

Ek gelir elde etmek için en risksiz yollardan biri olan vadeli mevduat hesapları günümüzde epey popüler. Birikimlerini korumak ve sahip oldukları birikim sayesinde kazanç elde etmek isteyen kişiler vadeli mevduat hesaplarını tercih ediyor. Bu şekilde hiç risk almadan, kişinin kendi belirleyeceği koşullar ile ek gelir elde edilebiliyor.

Vadeli Mevduat Hesabı Ne İşe Yarar?

Vadeli mevduat hesabı, özel veya kamu fark etmeksizin tüm bankalarda mevcut olan bir tür yatırım şekli. Vadeli mevduat hesabı oluşturarak, birikiminizi bir süreliğine bankaya teslim ediyor ve teslim ettiğiniz süre için bankadan finansal karşılık elde ediyorsunuz. Vadeli mevduat hesapları yalnızca tek bir biçimde değil farklı biçimlerde oluşturulabiliyor.

Paranızı kendi belirleyeceğiniz süre için teslim edebilir ve vade süresi sonunda kazancınızı hesabınıza aktarabilirsiniz veya birikim hesabı oluşturabilir ve böylece günlük ödemeler elde edebilirsiniz. Ayrıca vadeli mevduat hesabınızı istediğiniz zaman (vade süresi sonlanmadan) iptal edebilir ve paranızı, alacağınız vade sonu ödemesi olmadan geri alabilirsiniz.

Nasıl Vadeli Mevduat Hesabı Açılır?

Günümüzde vadeli mevduat hesapları oldukça kolay bir şekilde oluşturulabiliyor. İnternet bankacılığı aracılığıyla veya internet bankacılığı müşterisi değilseniz direkt bir banka şubesine giderek vadeli mevduat hesabı oluşturabilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı oluşturmak için söz konusu bankanın müşterisi olmanız da gerekmiyor.

Yalnızca sizden istenilen evrakları doldurduktan sonra hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ancak her bankanın mevduat faiz oranları aynı olmadığından ötürü aynı kazanç elde edilmiyor. Bu yüzden en yüksek faiz veren bankaların araştırılması önemli. Bu sayede paranızı teslim edeceğiniz süre içerisinde daha fazla kazanç sağlıyorsunuz.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bankaların faiz oranları zamanla değişiyor. Bu da kullanıcıları en yüksek faiz veren bankaların hangileri olduğunu bulmaya itiyor.

2020 En yüksek faiz veren bankalar sırasıyla şunlar:

  • Burgan Bank faiz kazancı: %10.00
  • ING Bank faiz kazancı: %9.00
  • Vakıfbank faiz kazancı: %8.40
  • Ziraat Bankası faiz kazancı: %8.00
  • Akbank faiz kazancı: %7.50
  • Halkbank faiz kazancı: %7.50
  • Garanti Bankası faiz kazancı: %5.50

Bunlara ek olarak bazı bankalarda faiz oranı, vade süresi veya teslim edeceğiniz para miktarı gibi hususlarla değişebiliyor. Genellikle paranızı daha uzun süreliğine teslim ederseniz daha çok ek gelir elde edebiliyorsunuz. Böyle durumları öğrenmek için bankanızla iletişime geçerek vadeli mevduat hesabı oluşturabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status