Kazançlı Yatırımlar
En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 30 Eylül 2020
389
0

En kolay kredi kartı veren bankalar dediğimizde eminiz ki hepimiz çok merak eder. Kredi kartı, özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte en önemli ödeme araçları arasında yerini almıştır. Özellikle internet üzerinden alışveriş yapmak için kredi kartı ya da banka kartı vazgeçilmezler arasında olmaktadır ve bu yüzden en kolay kredi kartı veren bankalar çok önemlidir. Hatta yanında nakit para taşımak istemeyenler için oldukça avantajlı bir seçenektir. Bu nedenle birçok vatandaş kolay yoldan kredi kartı alabilme imkanını araştırmaktadır.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşların bu konuda oldukça hızlı ve kolay işlem yapan bankaların listesini bilmesi gerekmektedir. Bankalar genellikle şubelerden ya da internet üzerinden başvuru almaktadır. Başvuru yapılacak bankanın önceden maaş müşterisi olanların avantajının daha yüksek olduğu söylenebilir ve böylelikle onay süreci daha kısa olabilir.

En kolay kredi kartı veren bankaların listesi ise şöyle sıralanabilir;

  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • Halkbank
  • TEB
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • DenizBank

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kartı başvurusu sonrasında banka gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kredi notuna göre olumlu veya olumsuz bir dönüş yapmaktadır. Kredi alabilmek için en az 1200 puana sahip olunması gerektiğinin yanı sıra kredi kartı alabilmek için 1100 puan seviyelerinde bir kredi notuna gerek duyulmaktadır. Ancak bazı bankalarda bu limit 900’e kadar düşebilmektedir.

Eğer acil nakite ihtiyacınız varsa internetten kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusunda bulunan müşterinin kredi notu 900 seviyelerinde ise maaşlı olarak en az 3 ay çalışmış ya da çalışıyor ise ve geçmiş yıllarda gecikmiş kredi ödemesi yoksa kredi kartı alabilmek için herhangi bir engeli de bulunmuyor olacaktır.

Kredi kartı alamıyorsanız kredi kartı alamıyorum çözümü diye arattığınızda ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Ancak bazı müşterilerin kredi notunun belli nedenlerle düşmesi halinde kredi kartı alma imkanları da düşmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman ilk olarak vadesiz bir hesap açmak sonrasında ise hesaba belli bir miktar para yatırmak, bu parayla da her ay düzenli olarak fatura ödemesi yapmak kredi notunu artıracak ve bankalar için olumlu bir durum oluşmuş olacaktır.

Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bankaların hızlılık düzeyleri ve çalışma prensipleri farklılık gösterdiği için tam olarak ne zaman sonuçlandığı bilinemez. Başvuru yapıldıktan sonra sistemde bulunan kart başvuruları sıra ile işleme alınmaktadır ve işleme alınması sırasında banka çalışanları tarafından başvuru yapan kişinin kredi notu, geliri, geçmiş ödeme durumu, banka sicili ve benzeri bir çok kriter araştırılmaktadır.

Eğer ek gelire ihtiyacınız varsa evden para kazanma yolları nelerdir araştırabilirsiniz.

Bu araştırmaların olumlu sonuçlanması halinde genellikle aynı gün içerisinde kredi kartı başvurusu sonuçlanmış olacaktır. Başvurularının sonuçlanması en geç 14 gün sürer ve genellikle banka tarafından müşteriye sms ile bilgilendirme gönderilir.

En kolay kredi kartı veren bankalar yazımızı hep birlikte okumuş olduk. Eğer sizin de kredi kartları ile ilgili sorunlarınız varsa yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status