Kazançlı Yatırımlar
En Risksiz Yatırım Araçları Nelerdir?
Yazar: - 05 Ocak 2022
40
0

En risksiz yatırım araçları nelerdir sorusu, yatırım yapmak isteyen fakat ne tarz bir şeye yatırım yapacağına karar veremeyen kişiler için son derece önemli bir sorudur. Yatırım yapmak için bir miktar parası olan kişiler, bu yatırımını risksiz ve garanti kar elde edebileceği yatırım araçlarına yapmayı tercih etmektedir. Bu nedenle bu yazımızda, en risksiz yatırım araçlarının neler olduğu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Başlıklar

En Risksiz Yatırım Araçları Nelerdir

En risksiz yatırım araçlarının listesinde oldukça fazla yatırım aracı olabilir. Fakat bu yazımızda, ülkemizde de en çok tercih edilen 5 farklı yatırım aracından bahsetmiş olacağız.

En risksiz yatırım araçları listesi aşağıdaki gibidir:

  • Altın
  • Kira sertifikası
  • Hisse senedi
  • Bireysel Emeklilik Sistemi
  • Katılım Banka Hesapları
En Risksiz Yatırım Araçları Nelerdir?

En Risksiz Yatırım Araçları Nelerdir?

Altın

Yatırım denilince akla ilk gelen yatırım aracı altındır. Altın, sürekli değeri artma eğilimi gösteren bir maden olduğu için insanların ilk tercihi olmaktadır. Paranızın tamamını olmasa da bir kısmını altına yatırarak kısa sürede kar elde edebilmeniz mümkündür.

Kira Sertifikası

Eve yatırım yapmak ve kiraya vermek, pasif gelirlerden bir tanesidir. Kiraya verilen evden gelen düzenli gelir, paranızın iyi bir yere harcanmış olduğunun en iyi göstergesidir. Bunun için güzel bir ev satın alarak olabilecek en mantıklı kira ücreti ile kiraya vererek oldukça kar elde edebilirsiniz.

Hisse Senedi

Şirketlere ortak olmanın bir yolu olan hisse senetleri ile birlikte şirketlerin karlarından pay alabilirsiniz. Şirketler her yıl karlarını hissedarlarına eşit olarak paylaştırabilmektedir. Böylece sizler de sahip olduğunuz hisse senedi oranına göre bu gelirden fazla pay alırsınız. Bu nedenle hisse senedi de risksiz yatırım araçları arasında yer almaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemi

En risksiz yatırım araçları arasında olan BES, ödenen katkı paylarının uzun vadede size oldukça büyük gelir getirebileceği bir diğer yöntemdir. Herhangi bir riski olmadığı için de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Katılım Banka Hesapları

Faizsiz bankacılık olarak bilinen katılım bankalarında vade sonunda gelirin paylaşılması, sizin de kar elde etmenize sebep olacaktır. Bu nedenle katılım banka hesaplarından yararlanan kişilerin sayısı da oldukça fazladır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status