Kazançlı Yatırımlar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 22 Eylül 2020
295
0

Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankaları çoğu kişi merak etmektedir. Çalışanlar kadar ev hanımları da maddi sıkıntılar yaşayabilirler. Bu durumda olan ev hanımları bankalar tarafından desteklenir. Türkiye’de hizmet veren bankaların bir kısmı çalışmayan ve evde bulunarak gelir sağlayan ev hanımlarının kredi alabilmeleri için birtakım krediler sunar.
Eğer borcunuz varsa borç kapatma kredileri de size uygun olabilir.

Bu krediler sayesinde ev hanımları hem kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilirler hem de ev ekonomisi için bir katkı sağlayabilirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Denizbank, Akbank, İng Bank, Şekerbank, Akbank ve Cepteteb gibi bankalar bulunur. Şimdi sizlere ev hanımlarına kredi veren bankaların bazılarından bahsedeceğiz.

Ev Hanımlarının Kredi Başvuru Şartları

Evden çalışan ya da ev işleriyle meşgul olarak çalışmayan ev hanımlarının kredi alabilmeleri için bankaların aradıkları şartları taşımaları gerekir.

Aranan şartlar bankalara göre farklılık gösterir ancak yaygın olarak bankalar tarafından aranan şartlar şunlardır;

  • Gelir belgesi beyanı
  • Eşinin maaş dökümü
  • Kira gelirine dair belge
  • İpotek belgesi
  • Kredi notunun düşük olmaması
  • Borç bakımından yasal ya da idari takibinin olmaması

Bu belgeleri bankalara teslim edebilenler ve takibi olmayan kişiler kredi almak için bankalara başvurabilirler. Bu şartlara ek olarak bazı bankaların ev hanımlarından kefil talep etme hakkı da vardır.

Emekli maaşı ile konut kredisi çekmek isteyenler de bu yazımızı mutlaka okumalılardır.

Şekerbank’tan Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Şekerbank bulunur. Şekerbank tarafından verilen kredi 60 ay vadeli olan kredidir ve kredi limiti ise 5 bin -25 bin arasındadır. Bankanın verdiği kredinin faiz oranı ise %1.84’tür. Şekerbank ev hanımlarına bu krediyi vermek için sabit gelir şartı arar ve gelirin belgelenmesini ister. Bu sayede de alınacak kredinin taksitlerinin ödenmesini bekler.

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımlarına özel kredi veren bankalar arasında Denizbank’ta yer alır. Denizbank’ın ev hanımları için verdiği kredinin limiti 3-10 bin tutarında olur ve bankanın bu kredi limitleri için uyguladığı faiz oranı %1.71’dir. Ev eşyası almak ya da diğer ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımlarına banka tarafından verilen kredinin vadesi ise 12 aydır.

Denizbank’ın kredi vermek için ev hanımlarından gelir belgesi talep eder, geliri olmayan ev hanımları eşlerinin maaşıyla veya kefil üzerinden kredi çekebilirler. Ancak kefil olacak kişinin de kredi notunun düşük olmaması gibi şartlar vardır.

Akbank’tan Ev Hanımlarına Özel Kredi

Akbank tarafından ev hanımlarına özel olarak 20 bin ile 40 bin olmak üzere iki farklı kredi vermektedir. Bu tutarda kredi alan kişiler 48 ay veya 60 ay vadeli olarak geri ödeme yaparlar. Bu iki farklı türdeki kredi için banka tarafından uygulanan faiz oranı ise 20 bin TL için %1.47-%1.45 iken 40 bin TL için %1.35-%1.39’dur. Banka bu tutar ve özelliklerdeki kredi için kişilerden gelir belgesi talep etmez ancak kredi almak isteyen kişilerin bankadan vadesiz mevduat hesabı açmaları gerekir.

İng Bank’tan Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımlarına kredi çekme imkanı tanıyan bankalar arasında İng Bank’ta bulunur. Banka ev hanımlarına 50 bin TL’ye kadar kredi verir ve bu kredi için %1.14 oranında faiz uygular. 50 bin TL veya daha düşük miktarda kredi çekmek isteyen ev hanımları bu krediyi 60 ay vadeli olarak geri öderler. İng Bankası ev hanımlarına kredi vermek adına herhangi bir belge talebinde bulunmaz, ev hanımlarının yapması gereken bankaya kredi çekme isteğiyle başvurmaktır.

Eğer siz de ev hanımıysanız ve kredi çekmek istiyorsanız umarım size yardımcı olabilmişizdir. Yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Ev hanımlarına kredi yazımızı paylaşıp diğer ev hanımlarına da destek olabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status