Kazançlı Yatırımlar
Evinizin Bir Odasını Kiralayarak Para Kazanmak
Yazar: - 02 Nisan 2022
49
0

Evinizde çok fazla odanız var ve sadece kırk yılda gelen misafirleri ağırlamak için bekliyorsa evin bu boş odasını kazanç sağlamak için kullanabilirsiniz. Evinizin bir odasını kiralayarak para kazanmak sermaye gerektirmediği için size oldukça kolay gelecektir. Yapmanız gereken sadece bizzat otellerdeki usule uygun davranmaktır.

Odayı Kiralamak İçin Yapılması Gerekenler

İnterneti kullanarak ve bu amaçla kurulmuş sitelerden faydalanarak ilanınızı verin. İlanı verirken her şeyi açıkça belirtmelisiniz; evinizin ve odanızın fotoğrafları, konumu, sunulan hizmetler ve ücreti. Şayet istemediğiniz hususlar varsa daha sonra sorun yaşamamak için onları da belirtmelisiniz, örneğin hayvan bulundurulamaz diye. İlana dönüşler evinizin konumuna göre değişecektir. Eğer turistlerin sıklıkla geldiği bir yerde bulunuyorsanız ilanınıza dönüşler çabucak olacaktır. Ama turistlerden uzak bir bölgede yaşıyorsanız, otel olarak değil, Avrupa’da yüzyıllardır kullanılan bir yöntem olarak odanızı aylık olarak kiralayabilirsiniz.

Elbette ev içindeki yaşamınızı böyle bir iş yapmak oldukça etkileyecektir. Odanızı kiralayanlar sizden doğrudan hizmet beklerler ve en ufak bir sorunla karşılaştıklarında sizi sorumlu tutarlar. Temizlik, sıcak su, banyo ve lavabo hijyeni, antlaşmaya dahilse yemeklerin lezzeti gibi hususlar kiracılar için hayli önemlidir. Unutmayın ki sizden her gün yatak takımlarının değişmesini ve temizlik yapılmasını bekleyeceklerdir. Buna çok özen göstermelisiniz. Diğer bir önemli husus, onların rahatsız olmayacakları, adeta sizi evde hissetmeyecekleri bir konumda bulunmanızdır. Eviniz dar ve kalabalık ise evinizin bir odasını kiralayarak para kazanmak size pek uygun düşmeyecektir. Fakat kaliteli bir hizmet sunduktan sonra özel günler için, yılbaşı veya bayram tatilleri gibi, fiyatlarınızda yükseltmeye gidebilirsiniz.

Odayı Kiralamaya Nasıl Başlamalı?

Evinizin bir odasını kiraya vererek para kazanmak ilkin size zor gözükse de yapacağınız belirli işlerle son derece verim alacağınız bir iş olacaktır. Eğer rahatsız olmayacak ve daha az özen isteyen bir kiracı düşünürseniz, turistler yerine evin odasını sadece kiralayarak kalan kişiye temizlik, yemek gibi konuları bırakabilirsiniz. Temel konulara dikkat ettikten sonra başarı sağlamamanız için bir sebep kalmamış oluyor.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status