Kazançlı Yatırımlar
Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 17 Kasım 2021
66
0

Faturalı hatta kredi başvurusu nasıl yapılır, bu yazımızda kısaca bundan bahsedeceğiz. Pek çok kişinin bilmediği bir şey olan faturalı hatta kredi almak, aslında insanların sık sık tercih ettiği bir yöntemdir. Elbette ki bu durum, söylenildiği gibi işleyen bir durum değildir.

Faturalı hatta kredi çekmek, aslında faturalı hattınız üzerinden alacağınız bir elektronik aleti satarak acil para ihtiyacınızı karşılamanıza verilen addır. Bu işlem yasal bir işlemdir. Çünkü taksit ile ödemeye başlayacağınız bir eşyanızı başkasına satarak para kazanmayı planlıyorsunuz. Bu işlemin nasıl yapılacağına ve şartlarına bir göz atalım.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başlıklar

Faturalı Hattan Elektronik Eşya Satın Almak için Şartlar

Faturalı hatta kredi başvurusu denilince faturalı hattınız üzerinden Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone gibi operatörlerden elektronik eşya almak aklımıza gelmelidir. Bu elektronik eşyayı alabilmek için operatörlerin sizden istediği bazı şartlar vardır. Bu şartlar:

  • En az 6 – 12 ay faturalı hatta kullanıcısı olmak
  • Faturalı hat elektronik eşyayı satın alacak kişinin üzerinde olmalı
  • 2 yıl ev ve iş telefonu aboneliğinin bulunması
  • 2 yıl ve üzeri internet aboneliğinin bulunması
  • Hattın kara listede olmaması
  • Başka operatöre borcun olmaması

Gibi şartlardır.

Faturalı hat üzerinden en çok alınan eşya cep telefonudur. Hat üzerinden 12.000 TL’ye kadar cep telefonu satın alabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Olur?

Faturalı hattınızdan satın aldığınız cep telefonunuzu taksitlendirme ile ödeyeceksiniz. Böylece fazla bir yük üzerinize binmemiş olacak. O sırada acil olan nakit ihtiyacınız için bu telefonu hiç kullanmadan satarak elinize para geçirebilirsiniz. Bu işlem bu kadar basittir.

Cep telefonunun satışını siz yapabileceğiniz gibi bu satışı yapabilmenize yardımcı olacak bazı firmalar da mevcuttur. Bu firmalar ile iletişime geçerek cep telefonunuzu çok daha hızlı ve kolay bir şekilde satabilmeniz mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir konu var: Size yardımcı olacak olan firmalar bu hizmet bedelini sizden talep edecektir. Bu nedenle eğer vaktiniz varsa telefonunuzu kendiniz satmanızı tavsiye ederiz.

Faturalı hatta kredi başvurusu denilince aslında olması gereken prosedür bu kadar kolay bir prosedürdür.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status