yandex
Kazançlı Yatırımlar
Forex Nedir, Foreks Ne Demek?
Yazar: -25 Mart 2020
162

Foreks “Foreign Exchange” kelimelerinin kısaltmasından olmuştur ve genelde “FX” olarak bilinir. Foreks pazarı dünyanın prosedür hacmi en yüksek ve en likit pazarıdır. Detaylandıracak olursak, foreks pazarının başlangıç tarihi 1976 senesi kabul edilir. Amerika Birleşik Devletleri başka ülkelerin ekonomik sarsıntısı esnasında kendi para biriminin aşırı değer kazanmasından ve bunun üstesinden gelemeyecek raddeye gelmesinden kaynaklı devülasyona gitme kararı almış ve uluslararası kuvvetli olarak adlandırılan G-7 ülkeleri ile para ticaretini başlatmıştır.

Foreks yatırıcımlar amacıyla pek çok üstünlük sunar. Ancak bu fırsatları değerlendirebilmek amacıyla mühim bir konu vardır. Bu konu, pazarının iyi bir şekilde bilinmesidir. Yeterli bilgiye ve tecrübeye sahipseniz beklentinizi hem de beklentinizin üstünü sağlayabilirsiniz. Birikimlerinizi sürekli duruma getirmek yalnızca deneyim, inceleme ve bilgiden gelir. Tecrübelerinizi üst civara getirirseniz hata seviyesinız olabildiğince azalır.

Foreks Piyasası
Foreks pazarında döviz paritelerinde, Altın, Gümüş, Petrol, Platinyum, Paladyum, Bakır gibi bir çok kıymetli maden ve emtialar üstünde vadeli ve spot olmak üzere alım/satım prosedürleri yapma olanağı bulunmaktadır. Bunlar bir yana, global borsaların ulusal endeksleri üstünde de çift yönlü prosedür olanağı gerçekleştirilebilir. Foreks pazarının katılımcıları; Merkez bankaları, ticari bankalar, portföy idare firmaları, aracı kurum ve kuruluşlar, sigorta şirketleri, büyük yatırım şirketleri, uluslararası fonlar ve bireysel yatırımcılardır.

Foreks pazarı, internet ve finans sektörlerinin ilerleyen teknolojileri vasıtası ile tanıttığı yatırım ve getiri olanaklarından yararlanmak amacıyla süratli ve seri tepkiler vermenin ve global stratejilerin geliştirilmesi gerektiği bugünümüzde, bütün bu gereksinimlere yanıt verir. Global pazarların açık bulunduğu hafta içi her gün 24 saat süresince prosedür yapılabilen foreks, pazara yalın erişim sağlaması, yatırılan teminatın 10,100,1000 katına kadar kaldıraç seviyesi vasıtası ile pozisyon açma olanağı ve manipülasyona kapalı olması gibi nedenlerle yatırımcılar amacıyla gözde finans pazarlarından biridir.

Foreks’te işlem nasıl yapılır?
Foreks’te prosedür gerçekleştirmek tahmin edilenin aksine olabildiğince yalın ve yalıntir. Aynı vakitte internetin bulunduğu her yerde bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonunuzdan prosedür yapabilirsiniz. Ancak foreks’te prosedür gerçekleştirmek ve başarılı pozisyonlara gelmek amacıyla bilginiz kesinlikle yeterli düzeyde olmalıdır. Aynı vakitte pazar takibinin yapılması da bir o kadar ehemmiyet teşkil eder. Çünkü para birimleri üstünden oluşturulan yatırımlarda para birimlerinin yükseliş ve düşüşlerinden para kazanılır ve buna göre alım ya da satış pozisyonu açılır. Yatırımcılar yüksek kazanç elde etmek amacıyla pazara dair geniş bilgiye gereksinim duyacaklardır ve bunun amacıyla yapılması gereken ilk şey “foreks nedir?” tam manasıyla öğrenmektir. Alnus Yatırım’ın sağladığı eğitimler ve ardından oluşturacağınız demo hesaplar vasıtası ile foreks’te prosedür gerçekleştirmek sizin amacıyla daha da yalın duruma gelecektir. Ardından bu pazara ait her özellik, teknik ve esas analizler üstünden yorum/tahmin yetenekleriniz kesinlikle gelişecektir.

Alacağınız kuramsal eğitim ardından demo hesap açılarak bu veriler deneme yanılma şeklinde kalıcı olarak öğrenilebilir. İşlemlerinize aracılık edecek olan Alnus Yatırım vasıtası ile bu deneme hesaplarına kayıt olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Siz kıymetli yatırımcılarımız, deneme hesap vasıtası ile kendiniz amacıyla foreks stratejileri geliştirebileceksiniz.

Foreks’te işlemsaatleri nedir?
Yatırım gerçekleştirmek ya da sahip olunan paranızı daha da ileri civarlara taşımak amacıyla detaylı seçenekler olsa da, bugünümüzde olabildiğince süregelen olan foreks, hem yalın hem de süratli bulunduğu amacıyla yatırımcıların en sık tercih ettiği araçlardan biridir.

Haftanın 5 günü 24 saat dilediğiniz yerden dilediğiniz vakitte dilediğiniz prosedürleri gerçekleştirebilmenin rahatlığı başka yatırım araçlarında bulunmadığı, başkalerine göre daha yalın ve kazançlı olması yatırımcılar amacıyla foreks’i birkaç ismim ötede tutmalarına yetiyor. New York’tan Sydney’e, Londra’dan Tokyo’ya nerdeyse her dakika aktif olan pazarların haline göre yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz. Burada sizlere foreks prosedür saatleri tablosu ile yardımcı olmaya çalışacağız.

Yukarıda ki tabloda da gördüğünüz gibi Piyasa’dan Cuma’ ya haftanın 5 günü 24 saat yatırımcının tamda istediği gibi yalnızca hafta sonları hariç her gün her saat prosedür yapma olanağı Alnus Yatırım’da. Piyasa gece 00:00’da Sydney ile açılan pazar Cuma gece 23.59 kadar prosedür olanağı sağlamakta.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status