Kazançlı Yatırımlar
Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?
Yazar: - 15 Eylül 2021
54
0

Gece yapılan Eft ne zaman hesaba geçer sorusu, pek çok banka kullanıcısı tarafından merak edilen sorulardan bir tanesi olmuştur. Fakat bu sorunun cevabından önce, EFT işleminin ne olduğu hakkında bilgi vermek gerekir. EFT işlemi, farklı bankalar arasındaki para transfer işlemlerine verilen addır. EFT ile para gönderme işleminin tamamlanabilmesi için birtakım adımlar mevcuttur.

Banka kullanıcısı parayı ilgili kişiye gönderdiğinde bu işlemin merkez bankası tarafından doğrulanması gerekir. Eğer şüpheli bir durum söz konusu ise bu işlem gerçekleşemez. Fakat böyle bir olasılığın normal bir işlem esnasında gerçekleşmesi de neredeyse imkansızdır. Merkez bankası dışında bu para gönderim işlemi, para gönderimi yapılan banka ve paranın gönderildiği banka tarafından da denetlenip onaylanması gerekir. Daha sonra para, gönderimi yapılmış olduğu banka hesabına aktarılmış olur. Bu sebeple EFT işleminin süresi, uzun olabilir.

Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Gece Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT Gönderiminin Geciktiği Durumlar

Gece yapılan EFT ne zaman hesaba geçer adlı yazımızda EFT’nin ne zaman hesaba geçtiği sorusunu genel olarak cevaplayarak bu konu ile alakalı tüm merak edilenleri açıklamış olacağız.

EFT işlemleri, eğer mesai saatleri dışında yapılmış ise, bir sonraki günün mesai saatlerinin başlangıcında diğer hesaba geçmektedir. Yani mesai saatleri olan 8.30 – 17.30 dışındaki herhangi bir vakitte yapılan EFT işlemleri, diğer mesai gününün başlangıcı olan 8.30 civarında diğer hesapta görülebilecektir. Bu saat tam net olmamakla birlikte genel olarak 8.30 – 9.30 arasında yaptığınız EFT diğer hesaba geçecektir.

EFT işlemleri, Cumartesi ve Pazar, resmi tatiller, dini tatiller ve mesai saatleri dışında diğer mesai saati başlayana kadar beklemektedir. Bu duruma bir örnek daha verirsek; Cumartesi akşamı yaptığınız EFT işlemi Pazartesi sabah 8.30 – 9.30 arasında diğer hesaba geçecektir. Bu mesai saatlerini bilmek, EFT işleminizin ne zaman hesaba aktarılacağı hakkında size bilgi verecektir.

Gece yapılan EFT ne zaman hesaba geçer sorusunun cevabı olarak eğer hafta içi ise ertesi sabah 8.30 civarı; eğer hafta sonu ise Pazartesi sabahı EFT işleminizin diğer hesaba geçeceğini belirtebiliriz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status