Kazançlı Yatırımlar
Gümüş Hesabı Olan Bankalar
Yazar: - 04 Aralık 2021
37
0

Gümüş hesabı olan bankalar hangileridir sorusu, birikimlerini gümüşe çevirip değerlendirmek isteyen kişiler için oldukça önemli bir sorudur. Gümüş, altından sonra gelen en değerli yatırım şeklidir. Bu nedenle gümüşe yatırım yapan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Bunu bilen bankalar da gümüş hesaplarını müşterilerin hizmetine sunarak müşterileri kendilerine çekmeyi başarmaktadır.

Ülkemizde gümüş hesabı olan bankalar 3 tanedir. Bunlar:

  • Türkiye Finans Katılım
  • Kuveyt Türk ve
  • Denizbank’tır.

Şimdi bu bankaların ve gümüş hesaplarının özelliklerine kısaca bir göz atalım.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar

Gümüş Hesabı Olan Bankalar

Başlıklar

Türkiye Finans Katılım

Gümüş hesabı olan bankalar listesinde yer alan Finans Katılım, gram cinsinden müşterilerinin gümüş alım satım yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Banka müşterileri gümüş alımlarını ister Dolar, ister Euro, isterseler de TL ile yapabilmektedir. Finans Katılım bankasında alınabilecek en az gümüş tutarı 0.01 gram olarak belirlenmiştir. Devlet güvencesi ile birlikte gümüş hesabınızda yer alan gümüşleriniz, gün geçtikçe değerlenecektir.

Kuveyt Türk

İkinci bankamız olan Kuveyt Türk’te gümüş hesabına alınan gümüşler 1000 saflıktadır. Bu bankada herhangi bir limit yoktur. Bu nedenle 1 TL’si olan kişiler dahi diledikleri kadar gümüş satın alabilirler. 150.000 TL’ye kadar olan birikimler, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile devlet güvencesi altına alınmıştır. Kuveyt Türk, gümüş hesabına alınacak gümüşlerin aynı zamanda fiziki olarak da alınmasına izin vermektedir. Bu hesap türünü müşteriler, internet bankacılığı aracılığı ile kolay bir şekilde oluşturabilmektedir. Aynı şekilde gümüş alım ve satımları TL, Euro ve Dolar cinsinden yapılabilmektedir.

Denizbank

Denizbank gümüş hesabında banka müşterileri işlemlerini 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz bir şekilde yapabilmektedir. Alım ve satım işlemleri de masrafsız bir şekilde gerçekleşmektedir. Aynı şekilde banka içerisinde yer alan değerleriniz devlet güvencesi altına alınmıştır. Başvuru yapmak için en yakın Denizbank şubesine gidebilir ya da internet bankacılığı aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Gümüş hesabı olan bankalar oldukça az olsa da 3’ü de müşterileri memnun edebilecek özelliklere sahiptir. Bu nedenle bu bankalardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için ise bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status