Kazançlı Yatırımlar
Gümüşe Yatırım Yapılır Mı?
Yazar: - 08 Aralık 2021
42
0

Gümüşe yatırım yapılır mı sorusu, yeni yatırımcıların sık sık sormuş olduğu sorulardan bir tanesidir. Gümüş de, tıpkı altın gibi değerli bir madendir. Bu nedenle bu sorunun cevabının evet olduğunu söylemekte fayda vardır. Gümüşü de altın alır gibi fiziksel olarak satın alıp saklayarak değerlenmesini sağlayabiliriz.

Gümüşe Yatırım Yapılır Mı?

Gümüşe Yatırım Yapılır Mı?

Neden Gümüşe Yatırım Yapılmalı?

Gümüşe neden yatırım yapılması gerektiği hakkında pek çok madde sıralayabiliriz. Bu maddeler aşağıdaki gibidir:

  • Gümüş madeni, en az altın kadar değerli bir madendir. Bu nedenle gümüş yatırımını yapan pek çok yatırımcı olduğunu söylemekte fayda vardır.
  • Gümüş, altın gibi çok pahalı bir maden olmadığı için alıp satışını yaparak para kazanma ihtimaliniz vardır. 1 gram altın için çok para vermek yerine birkaç gram gümüş alabilirsiniz. Böylece daha rahat bir yatırım yapmış olursunuz.
  • Neden gümüşe yatırım yapılmalı sorusunun belki de en önemli noktası şudur ki: Gümüşün piyasadaki dalgalanmaları altın gibi farklı yatırımlara oranla çok daha yavaştır. Bu nedenle gümüş yatırımı diğer yatırımlardan risksiz bir yatırım şeklidir.
  • Gümüş yavaş bir şekilde fakat istikrarlı olacak şekilde yukarı doğru ilerlerken altın keskin ve hem inişli hem de çıkışlı bir yol izlemektedir. Bu sebepten dolayı yatırım işine yeni başlayacakların daha temkinli yollardan gitmesi tavsiye edilmektedir.
  • Gümüş, endüstriyel alanda da oldukça fazla kullanılan bir maden olduğu için ilerleyen zamanlarda daha da değerleneceği uzmanlar tarafından öngörülmektedir. Bu nedenle gümüş yatırımı uzun vadeli ve mantıklı bir yatırım şekli olabilir.
  • Finans uzmanı Rogers da Temmuz 2020’de altın ve gümüşe yatırım yapmanın mantıklı bir seçenek olduğunu söylemişti. Çünkü gümüş, pek çok farklı alanda kendisine kullanım alanı bulan bir madendir. Bu nedenle gümüş yavaş yavaş da olsa değerini iyice artıracaktır.
  • Gümüş takı ve aksesuarlar milyonlarca kişi tarafından takılmaktadır. Gümüş aynı zamanda bir süs eşyası olduğu için gümüşe yatırım yapılır mı sorusunun bir diğer mantıklı cevabı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenlerden dolayı gümüş iyi bir yatırım şeklidir.
Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status