yandex
Kazançlı Yatırımlar
Halkbank’tan Bütün Esnaf ve Sanatkarlara 25 Bin TL Destek
Yazar: -26 Mart 2020
195

Halkbank’tan bütün esnaf ve sanatkarlara 25 Bin TL destek

Halkbank, fark yapmaksızın bütün esnafa 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği verecek.

Halkbank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik etkinliklerine destek sağlamak hedefiyle esnaf ve sanatkarlara yönelik ‘Esnaf Destek Paketi’ni duyurdu.

Destek paketiyle devletin kamu sağlığını ve ekonomik istikrarı eşgüdümlü güvenliğini sağlamak üzere salgına karşı kararlılıkla yürüttüğü mücadelenin bir parçası olunması amaçlanmakta olup, paket kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri sunulacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kredi kullandırımlarına yönelik program devam edecek.

Esnaf Destek Paketi kapsamında, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan fark yapmaksızın bütün esnaf ve sanatkarların da imkanlardan istifade yapabilmesi amaçlandı. Bu kapsamda esnafa kullandırılacak işletme kredisinin limiti 25 bin lira, vadesi 36 ay olarak ve 6 aya kadar da ödemesiz devre uygulanabilecek.

İşletme kredisi yanısıra, esnaf ve sanatkârların mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli prosedür yapabilecekleri, çek ve senet prosedürlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını düzenleyebilecekleri, çalıştıkları tedarikçilerden faydalar sağlayabilecekleri Paraf Esnaf Kart Destek paketi kapsamında 25 bin liraya kadar limitli olarak bunun dışında tanımlanabilecek.

Esnafa özel iki yeni ürün

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli işletme kredisinden esnaf ve sanatkar odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkârlar yararlanabilecek.

Esnaf ve sanatkarların çoğunluklu olarak etkinlik göstermekte olduğu, perakende ticaret, ulaştırma, imalat ve yiyecek-konaklama meslek kolları başta olmak üzere esnaf ve sanatkarlara yüzde 4.5 faiz seviyesi ile 25 bin lira limitli işletme kredisi kullandırılması amaçlandı.

İşletme kredisi yanısıra 3 ay ödemesiz devreli, 12 aya kadar vadeli, 25 bin liraya kadar limitli Paraf Esnaf Kart ile esnaf ve sanatkarlar mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli prosedür yapabilecek, çek ve senet prosedürlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını düzenleyebilecek, çalıştıkları tedarikçilerden de faydalar sağlayabilecek.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status