Kazançlı Yatırımlar
Hangi Para Birimine Yatırım Yapılmalı?
Yazar: - 13 Eylül 2021
71
0

Hangi para birimine yatırım yapılmalı sorusu, elinde biraz birikimi olan ve döviz yolu ile para kazanmak isteyen her kişinin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Yatırım yapmayı hedefleyen kişiler, yatırım yapacakları mecrayı çok iyi araştırarak seçmelidir.

Yatırım yapılacak olan para birimi, dönemden döneme değişiklik gösterebilmektedir. Bunun sebebi, bir para birimi belirli bir zamanda yükselişte iken başka bir zaman oldukça düşüşte olabilmektedir. Bu nedenle yatırım yapacağınız para biriminin oldukça hareketli olduğu zamanları tercih etmekte fayda vardır. Böylelikle belirgin bir şekilde kar elde etmiş olursunuz.

Başlıklar

Hangi Para Birimine Yatırım Yapılmalı: En Çok Tercih Edilen Para Birimleri

Hangi para birimine yatırım yapılmalı sorusunu soran kişiler genellikler Dolar ve Euro arasında kalmaktadır. Çünkü dünyada değeri en fazla olan iki para birimi bunlardır. Bu nedenle bu para birimleri üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin sayısı çok fazladır. Fakat yine de diğer para birimlerine yatırım yapan kişilerden bazıları diğer para birimlerine de yatırım yapmaktadır. Bu yazıda her bir para biriminin avantajları hakkında kısaca bilgi verilecektir.

Genel olarak yatırım yapılan para birimleri şunlardır:

  • Dolar
  • Euro
  • İngiliz Sterlini
  • İsviçre Frangı
  • Rus Rublesi
Hangi Para Birimine Yatırım Yapılmalı?

Hangi Para Birimine Yatırım Yapılmalı?

Dolar

Dünya genelinde en çok artış ve düşüşe sahip olan para birimi dolardır. Dolar, gün içerisinde oldukça hareketli bir seyir gösterir. Fakat genellikle artış eğilimi fazla olduğu için yatırım için oldukça avantajlı bir para birimidir.

Euro

Yatırım uzmanlarının en çok önerdiği para birimidir. Bunun sebebi, ticarette en çok kullanılan para birimi olmasından kaynaklanır.

İngiliz Sterlini

En değerli para birimlerinden olan İngiliz Sterlini de Euro ve Dolardan sonra yatırımcıların diğer tercihidir. Yatırımcılar değeri çok olan paralara yatırım yapmayı tercih etmektedir.

İsviçre Frangı

Doğru zamanlarda yatırım yapıldığında oldukça yüksek getirisi olabileceği için İsviçre Frangı en çok yatırım yapılan para birimler arasında yer almaktadır.

Rus Rublesi

Hangi para birimine yatırım yapılmalı yazımızın son tavsiyesi olan Rus Rublesi, kısa dönem yani 12 ay ve daha az bir süre için yatırım yapacaklara büyük karlar sağlayabilen bir para birimidir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status