Kazançlı Yatırımlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar
Yazar: - 12 Eylül 2021
73
0

Hesap işletim ücreti almayan bankalar, pek çok kişinin merak ederek araştırdığı konulardan bir tanesidir. Çünkü günlük olarak fazla sayıda işlem yapan kişiler, kendi paralarından işletim ücretini de ek olarak bankaya her işlem esnasında ödemek zorundadır. Bu durum da, belirli bir yerden sonra oldukça büyük bir kayıp haline gelmektedir. Bu nedenle bu işletim ücretini almayan bankalar, gün içinde sürekli işlem yapmak zorunda olan müşterilerin ilgisini çekmektedir.

Banka hesabınız açık olduğu sürece bankanız, sizden hesabınızın o bankada açık olması sebebi ile işletim ücreti almaktadır. Böylece siz, banka hesabınızda 5 lira dahi olsa belirli bir süre sonra bankaya borçlu hale gelebilirsiniz. Bu hesap işletim ücreti, vadeli ve vadesiz hesaplarda uygulanmaktadır. Vadesiz ya da vadeli hesabınız, ister devlet bankası ister özel banka olsun, bu uygulamayı yapan her bankada işletim ücretine tabi tutulacaktır.

Bankalar, işletim ücretini farklı zamanlarda alabilmektedir. Bu zamanlar 3 ay, 6 ay ya da 12 ay şeklinde tekrarlanmaktadır. Ayrıca bankaların sizden alacağı hesap işletim ücreti, her bankadan bankaya değişiklik gösterebilen bir konudur. Bu nedenle hesap işletim ücreti ile ilgili olarak bankanızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Başlıklar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir

Hesap işletim ücreti almayan bankalar ülkemizde mevcuttur. Bu bankalar, genellikle dijital olarak işlemlerini yürüttüğü için herhangi bir hesap işletim ücretini müşterilerinden istememektedir.

Hesap işletim ücreti olmayan bankalar şunlardır:

  • Cepte TEB
  • com
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Senin Bankan
Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Cepte TEB

Cepte TEB, dijital olarak hizmet verdiği için şube masraflarından kurtulmuştur. Bu nedenle müşterilerinden hesap ücreti almayan bir bankadır.

Enpara.com

QNB Finansbank tarafından kurulan Enpara.com, işlemlerini yalnızca dijital platformlardan yürütmektedir. Bu nedenle banka herhangi bir işletim ücreti talep etmemektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz çalışan bankalardan olan Albaraka Türk Katılım Bankası, döviz hesapları da dahil hiçbir hesabından işletim ücreti almayan bir bankadır.

Kuveyt Türk Senin Bankan

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında olan Senin Bankan, yine bir dijital bankacılık türüdür.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status