Kazançlı Yatırımlar
İkili Opsiyon Nedir?
Yazar: - 17 Eylül 2021
59
0

İkili opsiyon nedir sorusu, ekonomi ile ilgilenen insanların merak ettiği konulardan bir tanesidir. İkili opsiyon, adından da anlaşılabileceği üzere iki yönlü işlem yapma yetkisidir. İkili opsiyonun nasıl bir şey olduğunu kafamızda netleştirmek istersek, ikili opsiyonun bir ticaret şekli olduğunu söyleyebiliriz. İkili opsiyon seçeneği, oldukça kolay ve risksiz bir ticaret şekli olabileceği gibi tam tersi oldukça zorlayıcı ve riskli bir ticaret yöntemi de olabilmektedir. Bu seçeneklerden hangisinin gerçekleşeceği, ticaret yaparken sizin araştırmalarınıza ve bilginize göre değişkenlik gösterecektir.

İkili Opsiyon Nedir, Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İkili opsiyon nedir sorusunu soran kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise, ikili opsiyonun ne gibi avantaj ve dezavantajlarının olduğudur. İkili opsiyon, diğer kazanım araçlarından farklı olarak, para ile ticaret yapılmasından çok, bir değerin yükselmesi ya da düşmesi açısından tahmin yapılarak kazanım yapılması mantığına dayanır. Yani aslında herhangi bir altın ya da para almaksızın bu iki seçenekten bir tanesini tercih ederek kazanabilirsiniz. Bir değerin yükselmesi ya da alçalması hakkında tahminde bulunulduğu için bu ticaret mantığına ikili opsiyon denilmiştir.

İkili Opsiyon Nedir?

İkili Opsiyon Nedir?

İkili opsiyonun diğer her ticaret çeşidi gibi avantajı ve dezavantajı vardır. İkili opsiyonun avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Kısa süre içerisinde kazanç sağlayabilmeniz mümkündür. Gün içerisinde 1 saat içerisinde dahi kazanç sağlama imkanınız vardır.
  • İkili opsiyon özelliği oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle ekstra işlemlere gerek kalmadan ikili opsiyon ticaretinizi yapabilirsiniz.
  • Kar oranı oldukça yüksektir. Ortalama olarak %70 – 80 arasında çok yüksek bir kar oranına sahiptir. Bu nedenle küçük yatırımlarınız dahi size büyük karlar getirebilir.
  • İşlemlerinizi 24 saat boyunca yapabilirsiniz. Herhangi bir saat kısıtlaması yoktur.

İkili opsiyonun dezavantajları aşağıdaki gibidir:

  • Yüksek miktarlardaki yatırımlarınızda büyük riskler alarak büyük paralar kaybedebilirsiniz.
  • Güvenilir ikili opsiyon şirketi bulmak zordur. Bunun için çok araştırma yapmalısınız.
  • Kumar gibi bağımlılık yapabilecek bir ticaret şeklidir.

İkili opsiyon nedir, avantaj ve dezavantajları nelerdir, bunlara dikkat ederek işlemlerinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status