Kazançlı Yatırımlar
İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirmek
Yazar: - 13 Şubat 2021
186
0

İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirmek

İnternet bankacılığı telefon numarası değiştirmek veya mobil bankacılık akıllı cep telefonlarının hayatımızda yer edinmesiyle büyük önem arz eder hale geldi. İnternet bankacılığı telefon numarası değiştirmek çok önemlidir. Öyle ki pek çok kişi bankacılık işlemleri için ATM veya bankalara gitmek yerine internet bankacılığını kullanıyor. İnternet bankacılığının bu denli tercih edilmesi beraberinde sıkı güvenlik önlemlerinin alınmasını gerektiriyor. Telefon numarası kullanıcıların güvenliğini sağlamak için tercih edilen önlemler arasında ilk sırada yer alıyor. Şimdi gelelim internet bankacılığı telefon numarası değiştirmek nasıl yapılır sorusuna.

İnternet Bankancılığında Telefon Numarası Neden Önemlidir?

İnternet bankacılığında telefon numarasının önemi oldukça büyük. Kullanıcıların internet bankacılığına üye oldukları telefon numarasına sms yoluyla şifre gönderilerek teyit işlemleri gerçekleştiriliyor. İnternet bankacılığına üye olunan telefon numarası ve GSM şirketi banka tarafından kayıt edilerek bu bilgiler değiştiği takdirde internet bankacılığına giriş için gerekli olan SMS bilgisi kullanıcıya ulaşamıyor. Bu sayede kullanıcıların internet bankacılığı hesaplarına izinsiz girişler engellenmiş oluyor.

Ayrıca krediye ihtiyacınız varsa en hızlı kredi veren bankalar tam size göre.

İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

İnternet bankacılığı işlemlerinizi gerçekleştirirken kullandığınız telefon numarasını değiştirmeden birden fazla yolu bulunuyor.

Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kullanıcılar bankaya giderek internet bankacılığına kayıtlı mevcut telefon numarasını değiştirebilir.
  • Bankaya yazılı dilekçe göndererek internet bankacılığı telefon numarası değiştirme işlemini gerçekleştirebilir.

Bankadan İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirme

Bankaya giderek internet bankacılığı telefon numarası değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir:

  • İlgili bankanın şubesine giderek gişeden sıra alın,
  • Kimlik teyidi için banka görevlisine kimliğinizi verin.
  • Kimlik teyidi sonrasında görevliye sisteme tanımlamak istediğiniz yeni numarayı verin.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra telefonunuza sms bilgisi gelecektir.

Dilekçe Vasıtasıyla İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirme

Dilekçe vasıtasıyla mevcut olan internet bankacılığı telefon numaranızı değiştirmek için resmi dilde bir yazı hazırlamasınız. Eğer paranız bittiyse kredi kartından para çekme işlemini de deneyebilirsiniz. Hazırladığınız dilekçenin içeriğinde internet bankacılığı telefon numarası değiştirmek işlemini gerçekleştirmek istediğinizi belirtmeli ve yeni telefon numarası bilginizi eklemelisiniz. Daha sonra hazırlamış olduğunuz dilekçeyi müşterisi olduğunuz bankanın yazışma merkezine yollamanız gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olan adres bilgisine müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesinden veya müşteri hizmetleri numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Sizlere telefon numarası değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlattık. Bu konu hakkında tecrübeleriniz varsa yorum olarak gönderebilirsiniz ve kazançlı yatırımlar için sitemizi takip edebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status