Kazançlı Yatırımlar
İnternetten Kredi Başvurusu
Yazar: - 27 Eylül 2020
332
0

Günümüzde internetten kredi başvurusu yapmak oldukça kolay ve hızlıdır. Banka müşterisi olmasanız bile birçok bankadan kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi verecek olan bankalar sizlere bilgi vererek gerekli işlemleri isterler.

İnternetten Kredi Başvurusu

İnternetten kredi başvurusu için yapacağınız işlemler basittir. Kredi çekmek istediğiniz bankanın sitesine giderek size en uygun kredi başvurusunu yapabilirisiniz. Şimdi gelelim internetten kredi başvurusu hakkında detaylı bilgilere.

Hangi Bankalar Kredi Verir

Türkiye’de neredeyse tüm bankalar internet bankacılığına geçmiş durumdalar. Bu sebeple neredeyse tüm bankların kredi verdiğini söyleyebiliriz. Bazı bankalar işlemleri hızlıca yaparken bazılarının işlemleri oldukça uzun sürmektedir.

İnternetten kredi başvuru yapabileceğiniz bankalara örnek vermek gerekirse;

 1. Ziraat Bankası
 2. Vakıfbank
 3. Garanti Bankası
 4. Türk Ekonomi Bankası
 5. Yapı Kredi
 6. ING

Bunlar ve daha birçok banka internet üzerinden kredi çekilebilir bankalar. Eğer internetten kredi çekmek isterseniz tüm banka sitelerini ziyaret ederek size en uygununu bulmanızı öneririz.

Ayrıca ek gelir istiyorsanız evden para kazanma yolları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bankalar Arasında Farklılıklar

İnternetten birçok bankadan kredi çekme imkanı bulunsa da bunlar arasında oldukça fark vardır. En önemli farklılık kredi faiz oranlarındadır. İnternetten kredi başvurusu yaparken dönem dönem bu faiz oranları değişir. Kredi çekeceğiniz zaman size en uygun faiz oranı için tüm bankları incelemelisiniz.

Borcunuz varsa borç kapatma kredisi nedir nasıl çekilir bunu da inceleyebilirsiniz.

Bankalar arasında bir diğer fark da çekeceğiniz kredi miktarı ve taksit seçenekleridir. Birçok banka 2 yıla kadar ödeme imkanı sunar ancak faiz oranları epey değişkendir. Çekebileceğiniz kredi miktarı ise yaptığınız meslekten, oturduğunuz eve kadar değişen parametreler içerir. İnternet üzerinden kredi başvurunuzu yaptıktan sonra banka sizi arayarak veya mesaj atarak sizleri bilgilendirir.

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Bu soru bankadan bankaya göre oldukça değişkendir. Birçok bankada herkese uygun düşük bütçeli krediler bulunur. Bu kredilerin dezavantajı kısa sürede geri ödeme istemeleridir. Uzun vadeli kredi çekmek her zaman için daha karlıdır. Bunun dışında spesifik işleriniz için kredi çekmek için bunları belirtmeniz gerekir.

Bunlara örnek olarak;

 1. Tüketici kredisi
 2. Eğitim kredisi
 3. Dijital kredi
 4. Taşıt kredisi
 5. Konut kredisi
 6. Bireysel işyeri kredisi

Bunun gibi birçok ihtiyaç kredisi seçeneği bulunur. İhtiyaç anında bu ihtiyacı göstererek bu kredilerden faydalanabilirsiniz. Eğer çekmek istediğiniz kredi bu ihtiyaçlara uymazsa genel tüketici kredilerine başvurabilirsiniz. Bu kredilerin bütçeleri diğer ihtiyaç kredilerine göre düşüktür. Ancak herkese verilebilen kredilerdir.

Acil nakit ihtiyacı için internet üzerinden kredi çekmek yerine bankaların hızlı para seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Hızlı paralar da krediler gibidir ancak faizleri oldukça düşük ve geri ödemeleri kısadır. İnternetten para çekmek için tek ihtiyacınız olan şey bir bilgisayara veya telefona sahip olmaktır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status