Kazançlı Yatırımlar
İnternetten Kredi Kartı ile Alışveriş Güvenli Mi?
Yazar: - 25 Aralık 2020
230
0

Günümüzde insanların büyük çoğunluğu alışverişlerini internetten kredi kartı ile yapmaya başladı. Peki, internetten kredi kartı ile alışveriş ne kadar güvenli? İnternetten kredi kartı ile alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz ? Aslında bazı önemli konulara dikkat edildiği takdirde internetten alışverişin oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi gelelim internetten kredi kartı ile alışverişin detaylarına.

İnternetten Kredi Kartı ile Alışveriş


Bilinen Siteler den Alışveriş yapın

İnternetten Alışveriş dendiğinde en önemli konulardan birisi yıllardır sektörde olan büyük sitelerden alışveriş yapmaktır. Böylece güvenlik risklerinizi oldukça azaltabilirsiniz. Size tavsiyemiz yeni kurulmuş, çoğu kişinin bilmediği siteler yerine piyasada bilinen sitelere yönelmeniz.


İnternet Alışverişlerinde SSL sertifikasının önemi

İnternet alışverişlerinde önemli bir diğer konu da İnternet sitelerinin bünyesinde bulunan SSL sertifikasıdır. Bu sertifika sizin bilgilerinizin yanlış kişilerin eline geçmemesi için çok önemlidir. SSL sertifikasına sahip internet siteleri güvenli internetten kredi kartı ile alışveriş işlemlerinde bilgi güvenliği için kullanıcıyı korumaktadır. Peki, alışveriş yaptığımız sitelerin SSL sertifikasına sahip olduğunu nasıl anlayabiliriz?

Ayrıca evden para kazanma yolları yazımızı okuyarak internetten alışverişte harcamak için para kazanabilirsiniz.

Aslında bunu belirlemek oldukça kolay. İnternet tarayıcınızdaki alışveriş yaptığınız sitenin alan adına bakmak yeterlidir. SSL sertifikasına sahip web sitelerinin alan adları https ile başlar. Ayrıca sol tarafında bir kilit simgesi bulunur.


Sanal Kart kullanın

Alışverişlerinizde yüksek limitli kredi kartınız yerine limitini kendinizin belirlediği bir sanal kart kullanmak çok daha güvenlidir. Kredi kartı bilgilerinizin çalınması durumunda kötü niyetli kişiler sadece sanal kartta belirlediğiniz miktara erişebilir. Yapacağınız alışveriş tutarı kadar limitlediğiniz sanal kart ile bilgileriniz çalınsa bile asıl kredi kartınız güvende olur.

Ayrıca internetten kredi kartı ile alışveriş yapmak için en kolay kredi kartı veren bankalar yazısına da bakabilirsiniz.


İletişim Bilgileri Önemli

Alışveriş yaptığınız sitenin iletişim bilgilerinin bulunması da önemli bir konu. Herhangi bir sorun olduğunda karşınızda bir muhatap bulunması için alışveriş yaptığınız internet sitesinin iletişim bilgilerine sahip olduğuna emin olmakta fayda var. Siteye ait telefon, adres, e-posta bilgilerinin bulunduğundan emin olun.


Kredi Kartı Şifresi

Kart şifrenizi belirlerken doğum tarihi ya da telefon numarası gibi kolay tahmin edilebilir şekilde oluşturmayın. Ayrıca kart şifrenizi belirli aralıklarla yenileyin.


Satış Sözleşmesi

Alışveriş yaptığınız internet sitesinde bulunan Satış Sözleşmesi de mutlaka okunmalıdır. Satış Sözleşmesini okumak iade koşulları, ürünün kullanılmış olup olmaması gibi birçok konuda size bilgi verecektir. Hukuki süreçlerde de önemlidir.

İnternetten güvenli alışveriş yazımızınız sonuna geldik. Alışveriş yaptıktan sonra borsadan para kazanma konumuzu okuyarak kendinize yeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Daha önce internetten alışveriş yaptınız mı başınıza nasıl olaylar geldi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status