Kazançlı Yatırımlar
İş Yeri Açma Kredisi Faizsiz Nedir?
Yazar: - 30 Aralık 2021
35
0

İş yeri açma kredisi faizsiz nasıl alınır sorusu, pek çok kişinin aklına takılan bir sorudur. İş yeri açmak için elbette önce bir miktar sermayeye ihtiyaç vardır. Kişiler bu sermayeyi oluşturabilmek için bazı kurumlardan yardım almak istemektedir. Bunun için KOSGEB tarafından verilecek olan destek hibeleri ve Halkbank’tan sıfır faizli esnaf kredileri dikkate alınması gereken seçeneklerdendir.

Başlıklar

KOSGEB Destek Kredisi

2021 yılından itibaren KOSGEB, yeni iş yeri açmayı düşünen kişilere vereceği hibe miktarını 65.000 TL’ye çıkarmıştır. Eğer açacağınız iş yeri imalat sektöründe yer alıyor ise bu hibe miktarı 225.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Elbette ki bu hibeler için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar kısaca aşağıdaki gibidir:

  • KOSGEB veri tabanına kaydolmak gereklidir.
  • Daha sonra e-devlet üzerinden KOBİ Finansman Destek başvurusunda bulunulmalıdır.
  • Eğer açacağınız iş yeri fikri, KOSGEB’in desteklediği iş fikirleri listesinde yer alıyor ise, faizsiz olarak kredi alabilmeniz mümkün olacaktır.
İş Yeri Açma Kredisi Faizsiz Nedir?

İş Yeri Açma Kredisi Faizsiz Nedir?

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

İş yeri açma kredisi faizsiz denilince akla gelen bir başka şey ise devletin bankası olan Halkbank’ın esnaflara vermiş olduğu sıfır faizli kredilerdir. Halkbank, genç girişimcilere, usta girişimcilere, tekno girişimcilere ve bayilik açacak olan kişilere farklı farklı kredi imkanları sunmaktadır. Bu kredilerin bazıları tamamen sıfır faizli iken, bazıları da ilk 6 ay ana para ödemesiz şeklinde olmaktadır.

Halkbank aracılığı ile sıfır faizli olarak iş yeri kredisi almak istiyorsanız şu durumlardan birisinde yer almanız gerekmektedir:

  • Ustalık belgesine sahip olup bu mesleği yapmak için iş kurmalısınız
  • 30 yaşından küçük iseniz projeniz KOSGEB tarafından onaylandığı taktirde Halkbank tarafından faizsiz iş kurma kredisi alabilirsiniz.
  • Eski ve kaybolan mesleklerden birisi ile ilgili bir iş yeri açarsanız Halkbank yine size faizsiz kredi imkanı verecektir. Bu mesleklerin vergiden de muaf olduğunu söylemekte fayda vardır.

Bunlar dışında kalan iş yeri kredileri az da olsa faiz oranları ile verilmektedir. Sizler kendinize en uygun olan iş yeri açma kredisi faizsiz kredilerinden bir tanesini tercih ederek Halkbank’a başvuruda bulunabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status