Kazançlı Yatırımlar
Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekebilir Miyim?
Yazar: - 04 Eylül 2020
367
0

Kıbrıs üzerinden kredi çekebilir miyim dediğinizde aslında bunun cevabı biraz karışıktır. Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan bankacılık sektörü ve bankaların koymuş olduğu yasal mevzuatlardan kaynaklanan sınırlandırmalar dolayısıyla ihtiyacınız olan kredi ihtiyacını karşılayamamak durumunda Kıbrıs üzerinden kredi çekebilirsiniz.

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinden konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi çekmek için öncelikle bireysel olarak Kıbrıs’a gidip orada bulunan bankalar ile yüz yüze görüşme yapmanız gerekmekte. Bankalar ile yapacağınız görüşme sırasında ihtiyacınız olan kredi çeşidini belirtip bankaya sözlü ya da yazılı olarak başvuru yapmanız durumunda yaptığınız başvuru banka tarafından değerlendirme işlemine alınmaktadır.

Ayrıca en hesaplı kredi veren banka hangisi diye merak ediyorsanız sitemizi takip etmeye devam edin.

Değerlendirme aşamasına alınan başvurunun sonucu daha sonra size banka tarafından iletilecektir. Başvuruda bulunduğunuz Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bankalarından herhangi birinin başvurunuzu kabul etmesi durumunda konut, taşıt, ihtiyaç kredisi gibi kredi ihtiyaçlarınızı Kıbrıs üzerinden karşılamaya başlayabilirsiniz. Kıbrıs vatandaşları Türkiye üzerinden kredi kullanabildiği gibi Türkiye vatandaşları da Kıbrıs üzerinden kredi kullanabileceğinden kredi kullanımı süresinde bu anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Türk vatandaşlarının Türkiye sınırları içerisinde bulunan bankalardan kredi çekerken aranan genel bir şart olmadığı gibi Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinden kredi çekerken de herhangi bir genel şart aranmamaktadır. Ancak bankaların kurum olarak sizden isteyebileceği şartlar bulunabilir bu kurumdan kuruma değişiklik gösterir. Tüm bunlar dışında herhangi bir Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bankasına kredi başvurusunda bulunmak için gerekli evraklar iletmeniz gerekir. Bu evraklar tamamlanmadığı sürece Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde herhangi bir bankaya kredi başvurusunda bulunamazsınız.

Kıbrıs Bankalarına Kredi Başvurusunda Bulunmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırlarında bulunan bankalarından kredi almak üzere başvurduğunuz taktirde bir takım evrakların da yanınızda bulunması gerekiyor. Talep ettiğiniz kredi türüne göre istenebilecek belgeler farklılık gösterebilir ancak yanınızda bulunması gereken başlıca belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz: T.C. kimlik belgesi, sürücü belgesi, pasaport, Kıbrıs’ta en az 1 yıl yaşadığınızı gösteren belge, ikametgah belgesi, gelir belgesi ve kredi formu. Bu evrakların başvuru aşamasında yanınızda bulunması ve başvuru sürecinde teslim etmeniz durumunda başvurunuz sorunsuz bir şekilde kabul edilecektir.

Sitemizi takip ederek düşük faizli krediler hakkında ve yatırım fırsatları hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status