Kazançlı Yatırımlar
Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar (Güncel Liste)
Yazar: - 05 Ekim 2020
427
0

Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar dediğimizde aralarında birçok banka vardır. Bu yazımızda bunlardan bazılarını açıklayacağız. Bankalardan kredi çekenlerin ve kredi kartı kullananların borçlarını zamanında ödemeleri gerekir. Aksi takdirde haklarında yasal işlem başlatılabilir.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi

Kredi veya kredi kartı borçlarını 87 gün içinde ödemeyen kişiler bankalar tarafından yasal takibe düşürülürler. Yasal takibe düşürülme halk arasında kırmızı kalem yeme olarak adlandırılır çünkü yasal takibe düşen kişilerin bankada kullanılan program üzerindeki isimlerinin üzeri kırmızıyla çizili olur.

Eğer kırmızı kalem yediyseniz ve kredi ihtiyacınız varsa internetten kredi başvurusu yazımızı da okumanızı öneririz.

Yasal takibe düşen ya da kırmızı kalem yiyen kişiler pek çok zorluk yaşarlar. Bu zorluklardan en önemlisi bu durumdaki kişilerin yeni kredi alma imkanlarının zor olmasıdır. Ancak günümüzde bazı bankalar kırmızı kalem yemiş olan kişilere kolaylık sağlayarak onlara kredi verir.

Bu durumda kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Akbank ve Vakıfbank’tır. Ancak bu bankalardan kredi çekebilmek için kişilerin bankanın belirlemiş olduğu özelliklere sahip olmaları gerekir.


Türkiye İş Bankası

Kredi ödemelerinden dolayı kırmızı kalem yemiş durumda olan kişilere Türkiye İş Bankası kredi imkanı sunar. Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar arasında bulunan İş Bankası tarafından sunulan bu kredi ipotekli finansman kredisi olarak adlandırılır, bu krediyi alacak kişilerin bankaya bir ipotek vermesi gerekir. Bu sayede krediyi kullanarak ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Ayrıca en hesaplı kredi veren banka hangisi diye merak eden varsa bu yazımızı da okuyabilir.

Türkiye İş Bankası’nın vermekte olduğu bu kredinin bir üst limiti yoktur bu sayede kişiler istedikleri tutarı karşılayacak ipoteğe sahip olduklarında kredi imkanından yararlanabilirler. Banka ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ancak yasal takip geçmişi sebebiyle kredi çekemeyen kişilere krediyi 60 ay vadeli olarak sunmaktadır.


Akbank

Kırmızı kalem yiyenlerin kredi almalarına yardımcı olan ikinci banka ise Akbank’tır. Akbank’ın verdiği kredi ipotekli ihtiyaç kredisidir ve bu kredi için bankanın belirlediği üst limit 99 bin TL’dir.

Akbank şubelerinden yapılan kredi başvurularında banka kişilerden ipotek tapusu, kimlik ve gelir belgeleri ile sigorta hizmet dökümü belgesi talep eder. Bu belgeleri teslim eden kişiler %1.30 faiz ve 60 ay vadeli 99 bine kadar kredi çekme imkanına ulaşırlar. Bu şekilde kırmızı kalem yiyenler kredi çekmiş olur.


Vakıfbank

Kredi kartı borcu ya da kredi borcu nedeniyle kırmızı kalem yemiş olan kişilerin kredi almalarını sağlayan bankalar arasında Vakıfbank’ta yer alır. Vakıfbank tarafından sicili bozuk durumda olan bu kişiler için verilen kredinin özellikleri şunlardır;

  • Vakıfbank’ın vermekte olduğu kredinin ismi ipotekli ihtiyaç kredisidir.
  • Kredi için belirlenmiş olan üst limit tutarı 50 bin TL’dir.
  • 50 bin TL’ye kadar olan krediler için bankanın uyguladığı faiz oranı %1.30’dur.
  • Krediden yararlanma hakkı elde edenler kredi borçlarını 60 ay vadeyle aylık taksitler halinde öderler.

Bu özelliklere sahip krediyi vermek için Vakıfbank başvuru yapan kişilerden tapu, kimlik belgesi ve gelir belgesi ister. Söz konusu tapunun ise kredi alacak kişiye ait olması gerekir. Bu sayede banka tapuda yer alan taşınmazı ipotek altına alarak kredi verir. Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren Vakıfbank da bu şekilde kredisini verir.
Bunlara ek olarak KYK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?  merak ediyorsanız bakabilirsiniz.


Ziraat Bankası

Borçlarını ödemedikleri için bankalar tarafından kırmızı çizgi yemiş olan kişilerin kredi çekmelerine yardımcı olan bankalardan sonuncusu ise Ziraat Bankası’dır. Ziraat bankası da kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar arasında gösterilmektedir.

Ziraat Bankası tarafından verilen ipotekli ihtiyaç kredisi olarak adlandırılır ve bu kredi için belirlenmiş olan üst limit 99 bin TL’dir. Bankanın bu tutara kadar olan kredi için uyguladığı faiz oranı %1.19 olurken vade süresi ise 60 aydır. Kredi çekmek için Ziraat Bankası’nı tercih etmek isteyen kişiler bankanın şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirler.


Kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar yazımızın sonuna geldik. Yorum yaparak bize görüşlerinizi iletebilirsiniz. Uygun faizli krediler hakkında da daha çok şey öğrenmek istiyorsanız sitemizi takip etmeye devam edin.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status