Kazançlı Yatırımlar
Kısa Vadeli Yatırım Fikirleri
Yazar: - 10 Eylül 2021
69
0

Kısa vadeli yatırım fikirleri pek çok kişinin merak ettiği ve araştırdığı konulardan bir tanesidir. Yatırım, bir miktar parası olan ve bu parayı daha da artırmak için yapılabilecek işlemlerden bir tanesidir. Günümüzde pek çok farklı yatırım çeşidi bulunmaktadır. Bu yatırımlar, kısa vadeli ve uzun vadeli olmak üzere ikiye ayrılabilir. Uzun vadeli yatırımlar 1 seneden daha fazla süre sonrasında paranızı artırabileceğiniz etmenlerdir. Kısa vadeli yatırımlar ise 1 seneden daha az süre içerisinde para kazanabileceğiniz yatırım çeşitleridir. Kısa vadeli yatırımlar genellikle 1, 3, 6 ya da 12 ay için yapılan yatırımlardır.

Kısa vadeli yatırımlar, yüksek oranda başarı ve yüksek likiditeye sahip yatırımlardır. Bunu anlamak için, ilk önce likidite kavramının anlamını bilmek gerekir. Likidite: Bir yatırımın, nakde çevrilebilme kolaylığına verilen addır. Yani yüksek likiditeye sahip kısa vadeli yatırımlar, kısa süre içerisinde kolayca paranızı nakde çevirebileceğiniz yatırımlardır.

Başlıklar

Kısa Vadeli Yatırım Fikirleri Nelerdir

Kısa vadeli yatırım fikirleri, herkesin kolayca uygulayabileceği yatırım fikirleridir. Kısa vadeli yatırım yapmak isteyenler için fikirler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Döviz
  • Faizsiz Katılım Hesapları
  • B Tipi Likit Fon
Kısa Vadeli Yatırım Fikirleri

Kısa Vadeli Yatırım Fikirleri

Döviz ile Kısa Vadeli Yatırım

Yatırım yapmak isteyen kişiler genellikle yatırıma döviz ile başlarlar. Döviz, en kolay yoldan yapılabilecek kısa vadeli yatırımlardandır. Elinizde birikmiş paranızı dolar ya da Euro ya çevirerek bu paraların değeri arttığında tekrar Türk Lirasına çevirebilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki para kısa süre içerisinde artmış olacaktır.

Faizsiz Katılım Hesapları

Faizsiz katılım hesapları, kısa süre içerisinde size faiz değil fakat kar payı getirebilecek hesaplardır. En fazla 12 aya kadar süresi olan bu katılım hesaplarındaki kar payı ile birikmiş olan paranızı kısa süre içerisinde nakde çevirebilirsiniz.

B Tipi Likit Fon

Kısa vadeli yatırım fikirleri arasında olan B tipi likit fon, istediğiniz an nakde çevirebileceğiniz bir yatırımdır. Paranızı burada tuttuğunuz her gün boyunca paranızın değeri artacaktır. Bu nedenle kısa süreli yatırım için oldukça risksiz seçeneklerden birisidir. Fakat B tipi likit fonlar enflasyon karşısında pek kazançlı olmayabilir. Bu durum da göz önüne alınmalıdır.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status