Kazançlı Yatırımlar
Kobi Kredisi Nedir?
Yazar: - 25 Kasım 2021
61
0

Kobi kredisi nedir sorusu, pek çok işletmenin sormuş olduğu sorulardan yalnızca bir tanesidir. İlk önce kobi kelimesinin ne anlama geldiğine bir göz atalım. Kobi, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler demektir. Kobi olan işletmeler çalışan sayısının 250’den az olduğu, yıllık cirosunun da 40 milyon TL’den az olan işletmelere verilen addır. Bu işletmeler diğer çok büyük işletmelere oranla daha güçsüz olmalarına rağmen sayılarının oldukça fazla olması, ekonomide oldukça etkin olmalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle bankalar da kobilere destek kredisi gibi krediler vererek bu küçük ve orta büyüklükteki işletmelere destek olmayı amaçlamaktadır.

Kobi Destek Kredisi, kobilerin ihtiyaçlarını giderebilmeleri için en karlı seçenektir. Çünkü kobi kredileri genel olarak diğer kredilerden daha uygun ve daha avantajlı olabilmektedir.

Kobi Kredisi Nedir?

Kobi Kredisi Nedir?

Başlıklar

Kobi Kredisi Nedir, Şartları Nelerdir

Kobi kredisi nedir sorusunu soran kişiler kobi kredisi alabilmek için hangi şartların olduğunu da merak etmektedir. Kobi kredisi için gerekli olan şartlar aşağıdaki gibidir:

  • Kobi kredisi almak isteyen yöneticiler KOSGEB’in 5 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’nı almış olmalıdır. Bu eğitimi alan tüm iş sahipleri KOSGEB’in vereceği girişimcilik belgesi ile birlikte istedikleri bankadan kobi destek kredisini alabilmektedir.
  • İşletme sahibinin ve işletmenini kredi notu, kobi kredisi alabilmek için bir diğer etmendir. Kredi notu ne kadar yüksek olursa o kadar fazla destek kredisi alabilme şansı olur.
  • Gerekli evraklar, ilgili yerlere teslim edilmelidir. Ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, gelir tablosu, mal varlığı dökümleri, işletme sicil kayıt sureti gibi belgeler hazırlanması gereken belgeler arasında yer almaktadır.

Kobi Kredisi Nasıl Alını

Kobi kredisi nedir yazımızın son başlığında ise kobi kredisinin nasıl alınabileceğinden bahsedeceğiz. Kobi kredisi için yukarıda belirtilen şartları sağladığınız taktirde dilediğiniz bankaya başvurabilirsiniz. Bankalara KOSGEB’den alınan girişimcilik belgesi ile gittiğinizde size kobi destek kredisi için uygun olan seçeneklerini sunacaklardır. Sizler de kredi notunuza bağlı olarak bu destek kredilerini alma şansına sahip olacaksınız.

Kobiler için oldukça avantajlı olan destek kredileri Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Garanti Bankası ve Denizbank gibi pek çok bankadan alınabilmektedir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status