Kazançlı Yatırımlar
Konut Kredisinin Tamamını Veren Bankalar
Yazar: - 21 Nisan 2022
57
0

Konut Kredisinin Tamamını Veren Bankalar

Konut kredisi, ev sahibi olmak isteyen kişilerin son çare olarak başvurdukları kredi çeşididir. Ay sonunda alınan maaşlar ihtiyaçlara gittiği için ev için ayrılan bütçe oldukça düşük olmaktadır. Eğer ev almak istiyorsanız kenarda köşede en az 50.000 TL biriktirmeniz gerekiyor. Diğer yarısını da zaten bankalardan kredi temin ederek alabiliyorsunuz.

Bankalar genel olarak konut ücretinin tamamını kredi olarak vermiyor. Bu durumda ev almak isteyen kişilerin cebinde ev ücretinin %25’lik kısmının bulunması gerekiyor. Nitekim bankaların mortgage sistemlerinde uzun vadeli verilen kredilerde mutlaka %25 peşinat ödeme şartı yer alıyor. Peşinat ödemeleri vatandaşlara dosya masrafı ve aylık taksit tutarının düşük olması gibi avantajlar sağlıyor. Hangi bankalar konut kredisinin hepsini veriyor, gelin birlikte inceleyelim.

Başlıklar

Evinizi İpotek Göstererek Peşinat Ödemeden Kredi Alabilirsiniz

  • Bazı bankalar peşinatsız mortgage verirken bazı isteklerde bulunuyor. Eğer peşinatsız mortgage kredi almak istiyorsanız ya yeni alacağınız evi ipotekli göstermelisiniz ya da bir eviniz varsa o evi bankaya ipotekli olarak göstermelisiniz.
  • Bankalar her zaman tek bir evin ipotek olarak gösterilmesini kabul etmez. İki evinizi birden ipotek ettirmenizi isteyen bankalarda vardır.
  • Peşinatsız mortgage kredisini çekebilmek için iki evinizi riske atmanız olasıdır.

Peşinatsız Kredi Çekmenin Avantajları

  • Peşinatsız kredi almanız durumunda, avantajı ve dezavantajı aynı anda yaşamanız mümkündür. Örneğin peşinatsız ev kredisinde dosta masrafı, ekspertiz ücreti ve ek masraflar artık gösterecektir. Bu masraflar vadeye yayılacağından daha çok ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.
  • İhtiyaç Kredisi kapsamında peşinatsız kredi alırsanız aylık taksit ödemeleri ihtiyaç kredisi ödemeleri ile birleşecek ve taksit ödemelerinizde artış olacaktır. Bunu dezavantaj olarak sayabiliriz.
  • Peşinatsız kredinin avantajı ise, elinizdeki malları ipotek göstererek taşınmazlarınızı yatırıma dönüştürebileceksiniz. Mortgage kredisi için gerekli olan peşinatı biriktirene dek kira ödemesi yapmanıza da gerek kalmayacaktır.
  • Bugün konut kredisi almak isteyen tüm vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri de konu kredisinin tamamını veren bankaların hangisi olduğu.

Konut Kredisinin Tamamını Veren Bankalar

  • Bugün konut kredisi almak isteyen tüm vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri de konu kredisinin tamamını veren bankaların hangisi olduğu.
  • Garanti Bankası %100 Mortgage kredisini müşterilerinin hizmetine sundu. Aynı zamanda Finansbank ve Akbank gibi büyük bankalardan da konut kredinizin tamamını alabilirsiniz.

 

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status