Kazançlı Yatırımlar
Köye Dönüş Kredisi & Hibesi Nasıl Alınır
Yazar: - 24 Nisan 2020
420
1

Köye Dönüş Kredisi, Devlet, tarım ve hayvancılığı destekleyip kırsal hayatı kalkındırmak adına Köye Dönüş Kredisi adı altında hibe olanağı tanımaktadır. Kırdan kente göç edip de şehrin zorlu şartlarına uyum sağlayamayanlar amacıyla olabildiğince cazip bir fırsat olarak görülmektedir.

Köye Dönüş adı verdiği proje ile köye net dönüş gerçeklştirmeyi planlayan, yapımcı ve çiftçiler amacıyla hibe desteği verilmektedir. 15.000 bireyin yararlanması plan edilen proje üretimi ve sürdürülebilir kalkınmayı önemsemektedir. Genç çiftçilerin ve hayvancılıkla uğraşanların ekonomiye katkı sunmaları hedefiyle 30.000 TL hibe desteği sağlanmaktadır.

Köye Dönüş Yapanlar İçin Verilen Devlet Desteği
Kentin fırsatlarının eksilmesinden kaynaklı çoğu genç işsizlikten yakınmaktadır. Fakat devlet doğrulusunda tasarlanan proje ve hibe takviyeleri ile bu durumun ortadan kaldırılması planlanmaktadır. Köye net dönüş gerçeklştirmeyi planlayanlara parasal destek verilmektedir. Üretimin ve kalkınmanın önündeki en büyük engelin finans hususları bulunduğu tanınan bir gerçek. Devlet destekli projeler de yapımcının yükünü hafifletmek amacıyla atılan en mühim adımlardan biridir.

Köye Dönüş Desteği Kimlere Verilir?
-Köye Dönüş Hibesi hayvancılık ile uğraşanlara ve çiftçilere,
-Küçükbaş hayvan alabilmek isteyenlere
-Büyükbaş hayvan alabilmek amacıyla,
-Tavuk çiftliği kurmak isteyenlere ve başka kanatlı hayvan yetiştiriciliği gerçekleştirmek isteyenlere,
-Kapama meyve bahçeleri ile üretim gerçekleştirmek isteyenlere,
-Her tür fidan ve bahçe süs bitkisi yetiştiricilerine,
-Kültür mantarı yetiştirmek isteyenlere,
-Tıbbi ve aRomatik bitki yetiştiricilerine,
-Seracılık ile uğraşanlara Köylere Dönüş hibeleri sağlanmaktadır.

Köye Dönüş Desteğinden Yararlanmak İçin Gerekenler Nelerdir?
Köye Dönüş Hibesinden yararlanabilmek amacıyla en mühim özellik iyi bir projeye sahip olmaktır. Banaklığın vermiş bulunduğu hibe, projenin sürdürülebilir ve üretimi çoğaltıcı özelliklere sahip olmalıdır. Çiftçi Kayıt Sistemi üstünden kayıt prosedürü gerçekleştirmek gerekmektedir. ÇKS üstünde kaydı bulunmayanlara hibe desteği sağlanmamaktadır.

Köye Dönüş Desteği İçin Nereye Başvuru Yapılmalı?
Köye Dönüş Desteği kapsamında verdiği 30.000 TL’lik hibe desteği alabilmek amacıyla ilk önce talep edilen evrakları tamamlamak gerekmektedir. Proje takviyelerinden yararlanmak amacıyla prosedürleri yerine getirmek gerekmektedir. Köye Dönüş Desteğinden yararlanmak isteyenlerin İl ya da İlçe Tarım Orman Müdürlüğü’ne lüzumlu evraklar ile müracaat yapılmaktadır.

Daha önce köye dönüş kredisi alan okuyucumuz varsa bize yorum olarak bildirebilir ve diğer okurlarımız da faydalanabilir. Ayrıca kazançlı yatırımlar sitemizi ziyaret etmeye devam ederek bu tarz faydalı yazılara ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Ramaza dedi ki:

    Nasıl nere başvuracağız

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status