Kazançlı Yatırımlar
Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?
Yazar: - 01 Kasım 2020
419
0

Kredi kartı kullanımı, birçok bireyin fayda aldığı alanların başında gelir. Kredi erteleme nasıl yapılır dediğimizde de bu sorun önümüze çıkar. Özellikle ekonomik olarak ödeme yapılmasına uygun olunmayan zamanlar, kredi kullanımı sağlanarak bireyler tarafından kolaylıkla atlatılır. Ancak bu durumun sonrasında, kredi alım aşamasında belirtilen zamanlarda kart borcunun bankalara tekrar ödenmesi gerekir.

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır ?

Yapılacak olan ödeme işlemleri, kredinin rahat bir şekilde kullanılması adına önemli bir durumdur. Ancak bireylerin maddi olarak yaşamış oldukları zorluklar, kredi borcu ödemesinde gecikme yaşanmasına neden olabilir ve kredi erteleme nasıl yapılır sorusu akıllara gelir. Bu tür sorunlar ortaya çıktığında; kredi erteleme yapılırken neler gerekir, işlemler nasıl sağlanır, konularının bilinmesi lazımdır.

Kredi Erteleme Yapılabilir Mi?

Kredi kullanımı sağlanırken ödeme zamanının gelmesi, ancak bireylerin ödeme yapmak için uygun ekonomik şartlara sahip olmaması; kredi ertelemesi işlemine neden olan önemli bir olaydır. Bazı durumlarda kredi erteleme işlemi mümkün olurken, bazı durumlarda kredi erteleme yapılması söz konusu olamaz. İlk olarak, maddi olarak ödeme yapılacak imkanın olmaması bankaya bildirildiği zaman; banka tarafından kontroller sağlanır.

Ayrıca kredi borcunuz varsa ek gelir olarak evden para kazanma yollarını da inceleyebilirsiniz.

İlk kez böyle bir durumun ortaya çıkması, kişinin kısa zaman içerisinde yüklü miktar maddi zarar yaşaması gibi sorunlara göre kredi erteleme tamamlanır. Bu durumun dışında; daha önceden ödemelerin düzenli olarak yapılmamış olması, erteleme yapılmasına rağmen ödeme yapılmamış olmasına bağlı olarak kredi erteleme talebi onaylanmayabilir.

Kredi Erteleme Yapılmak İçin Engel Olan Durumlar Nelerdir?

Bireyler, ortada bir sorun olmaması halinde kredi erteleme işlemleri yapamazlar. Hatta bazı durumlar, kredi erteleme nasıl yapılır dediğimizde bunu yapmak için engel olan durumlardır.

Bu durumlar:

  • Kişinin üzerinde çok sayıda taşınır ve taşınmaz mal varlığı olması
  • Daha önceden yapılan erteleme taleplerinde, ödemenin vaat edilen tarihten çok daha sonra yapılması
  • Bireyin gerekli evrakları teslim etmemiş olması

Durumları, kredi erteleme yapılmasına engel olan durumlardır.

Kredi Erteleme İşleminin Yapılması

Kredi erteleme yapılmak istendiği zaman, ilk önce; yapılacak olan ödeme tarihinden en az on gün, en çok yirmi sekiz gün olacak şekilde belirlenen bir aralıkta bankaya gidilir. Durumun bankaya bildirilmesi, ödeme yapılmasına yönelik olarak imkanın bulunmadığı bankaya aktarılır. Banka tarafından kontrol işlemlerini sağlamak amacıyla gereken evraklar belirtilir.

Kredi çekmekte zorlanıyorsanız kırmızı kalem yiyenlere kredi konusunu da araştırmanız gerekmektedir.

Bu evraklar; kişinin sahip olduğu kimlik kartının aslı ve fotokopi hali, maddi durumu belirten belge ve erteleme talebinin ne zamana kadar olduğuna yer veren yazılı belgelerdir. Kontrol aşaması sağlandıktan sonra, banka tarafından ertelenme yapılmasına uygun veya erteleme yapamaz şeklinde bir sonuç beyanı verilir. Kişi, bu sonuca bağlı olarak işlemlerine devam etmelidir.

Bu şekilde kredi erteleme nasıl yapılır yazımızın sonuna geldik. Bunun gibi haberler ve düşük faizli krediler hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status