Kazançlı Yatırımlar
Kredi Kartı ile Altın Alınabilir Mi?
Yazar: - 14 Ocak 2022
69
0

Kredi kartı ile altın alınabilir mi sorusu, pek çok kredi kart sahibinin merak ettiği ve internet üzerinden de araştırdığı konulardan bir tanesi haline gelmiştir. Özellikle son aylarda altının sürekli fiyatının yükselmesi ve düşmesi nedeni ile insanlar altın alışverişlerini hızlandırmıştır. Yükselmeye devam eden altın fiyatları için bazı kişiler kredi kartı ile altın alabilme fırsatını yakalamak istemektedir. Bu yazımızda kredi kartı ile nasıl altın alınabilir, kısaca buna değineceğiz.

Kredi Kartı ile Altın Alınabilir Mi?

Kredi Kartı ile Altın Alınabilir Mi?

Başlıklar

Kredi Kartı ile Altın Nasıl Alınır

Kredi kartı ile altın alabilmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu durum bankadan bankaya ve kuyumcudan kuyumcuya değişiklik gösterecektir. Çünkü bazı kuyumcular altın satışı yaparken kredi kartını kabul etmemektedir. Bunun sebebi, bankaların kuyumcuların bu satışlarından komisyon kesmeleridir. Doğal olarak kuyumcular da bu komisyonu kendilerinin ödememesi için bunu müşterilerinden ek ücret olarak almaktadır.

Bankalardan bazıları, altın alışverişlerinde %2 komisyon almaktadır ve bu da bazı insanlara oldukça yüksek bir rakam olarak gelmektedir. Altının fiyatı düşünülürse, insanlar oldukça haklıdır. Bu sebeple bazı yöntemler uygulanmaktadır.

Kredi Kartından Yapılan Alışverişi Sonradan Taksitlendirmek

Kredi kartı ile altın alınabilir mi sorusunun yanıtını öğrendiğimize göre, bu altın alışverişini taksitli yapabilmek için bir yöntemden bahsedebiliriz. Bunun için ilk önce taksitle satış yapamayacağını söyleyen kuyumcudan altınınızı satın alın. Daha sonra kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bu ödemenizi taksitlendirebilirsiniz. Tabii ki bu işlemi olabildiğince hızlı yapmanız gerekir. Yani ödeme işleminden kısa bir süre içerisinde bankanızı arayarak işleminizi taksitlendirmesini isteyebilirsiniz. Bazı bankalar bunu kabul ederken bazı bankalar ise bu durumu kabullenmeyebilir.

Kredi Kartı Altın Alışverişi için Taksit Süresi

Kredi kartı ile altın alabileceğiniz kuyumcularda, kaç taksit ile altın alabildiğinizi merak edebilirsiniz. Bu durumu BDDK’nın düzenlediğini bilmeniz gerekir. Yani kredi kartı ile altın almak istiyorsanız BDDK’nın belirlediği 3 aylık taksit size tanımlanmış olacaktır. Kredi kartı ile altın alınabilir mi sorusuna ek olarak bu bilgi, altın alacaklar için oldukça önemlidir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status