Kazançlı Yatırımlar
Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükselir?
Yazar: - 17 Eylül 2022
7
0

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükselir?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükselir? Çoğu kredi kartının, kart sahibinin bir gün, ay veya yıl içinde harcayabileceği limitleri vardır. Kredi kartı limitinizi artırmak istemenizin birkaç nedeni vardır.

Sık sık büyük alışverişler yapıyorsanız, kredi kartı limitinizi her ay maksimuma çıkarmamak için artırmanız gerekebilir. Yeni bir TV veya mobilya parçası gibi büyük bir satın alma işlemi yapmayı planlıyorsanız da limitinizi artırmak isteyebilirsiniz.

Kredi kartı limitinizi artırmayı düşünmenin bir başka nedeni de kredi puanınızı yükseltmek istemenizdir. Daha yüksek bir kredi limiti, kredi limitinize kıyasla sahip olduğunuz borç miktarı olan kredi kullanım oranınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Oranınız ne kadar düşükse, kredi puanınız için o kadar iyidir.

azit 2022 09 17T212119.284

Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirlenir

Ödeyebileceğinizden daha fazla para harcamamak için kredi kartı limitlerini nasıl belirleyeceğinizi bilmek önemlidir. İşte birkaç ipucu:

1. Kredi puanınızı bilin. Bu size ne tür bir kredi limitine hak kazanabileceğiniz konusunda bir fikir verecektir.

2. Harcama alışkanlıklarınızı düşünün. Kredi kartınıza çok fazla harcama eğilimindeyseniz, satın alma işleminizin reddedilmesinden endişe etmemek için daha yüksek bir limit belirlemek isteyebilirsiniz.

3. Finansal hedeflerinizi düşünün. Borcunuzu ödemeye çalışıyorsanız, daha fazla borç biriktirmemek için daha düşük bir limit belirlemek isteyebilirsiniz.

4. Kredi kartı düzenleyicinizle konuşun. Onlarla iyi bir geçmişiniz varsa ve gereksinimlerini karşılarsanız, sınırınızı artırmanıza yardımcı olabilirler.

Kredi Kartı Limitlerini Artırmanın Yolları

 

Kredi kartı limitinizi artırmanın bir yolu, kartı veren kuruluştan daha yüksek bir limit istemektir. Yaklaşan büyük satın alımlar veya zaman içinde sorumlu kredi yönetimi sergilemek gibi neden daha yüksek bir limite ihtiyacınız olduğuna dair gerekçe sağlamanız gerekebilir. Zamanında ödeme yapma ve bakiyenizi düşük tutma geçmişiniz varsa, daha yüksek bir kredi limiti için onaylanma olasılığınız daha yüksektir.

Kredi kartı limitinizi potansiyel olarak artırmanın bir başka yolu da kredi limiti artışlarından yararlanmaktır. Bunlar, ihraççıların iyi durumdaki kart sahiplerine sunabileceği periyodik otomatik artışlardır. Kredi limiti artışı talep etmek için genellikle herhangi bir şey yapmanız gerekmez – ihraççı, hesabınızı periyodik olarak inceleyecek ve uygun olup olmadığınızı belirleyecektir. Bununla birlikte, zaman zaman bir artış gerekip gerekmediğini görmek için müşteri hizmetleriyle görüşmekten asla zarar gelmez.

Sitemize GOOGLE‘dan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş:
LİNKLER
Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükselir? Çoğu kredi kartının, kart sahibinin bir gün, ay veya yıl içinde harcayabileceği limitleri vardır. Kredi kartı limitinizi artırmak istemenizin birkaç nedeni vardır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status