Kazançlı Yatırımlar
Kredi Kartı Nasıl Açılır?
Yazar: - 20 Eylül 2022
8
0

Başlıklar

Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi Kartı Nasıl Açılır? Kredi kartı şirketlerinin başvuruları onaylarken nelere dikkat ettiği ve hangi kredi kartı türünün sizin için doğru olduğu gibi kredi kartı açmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Bir kredi kartı açmaya çalışırken çoğu şirket kredi puanınızı, gelirinizi ve borçlarınızı dikkate alacaktır. Bu bilgileri, borcunuzu geri ödeme olasılığınız olup olmadığına ve kredi kartı ürünleri için iyi bir aday olup olmadığınıza karar vermek için kullanırlar. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi puanınızı bilmek, onay sürecine hazırlanabilmeniz için önemlidir.

İki ana kredi kartı türü vardır: güvenli ve teminatsız. Güvenli kartlar, faturanızı ödeyememeniz durumunda teminat görevi gören bir depozito gerektirirken, teminatsız kartlarda bu gereklilik yoktur.

azit 2022 09 20T173444.589 1

Kredi Kartı Açma Adımları

Kredi kartı açmaya hazır olduğunuzda, izlemeniz gereken birkaç işlem adımı vardır. Öncelikle hangi kartın size uygun olduğunu araştırın. Birçok farklı kredi kartı türü mevcuttur, bu nedenle harcama alışkanlıklarınıza uyan ve aradığınız ödülleri sunan birini bulun. Mükemmel kartı bulduktan sonra, çevrimiçi olarak veya bir bankada veya kredi birliğinde şahsen bir başvuru formu doldurun.

Sürecin bir sonraki adımı onay beklemektir. Bu birkaç gün veya bir hafta kadar sürebilir. Başvurunuz onaylandıktan sonra, yeni kredi kartınızı postayla alacaksınız. Geldiğinde kartın ön yüzündeki etikette bulunan numarayı arayarak etkinleştirin. O halde kullanmaya başlayın! Faiz ödememek için ödemelerinizi zamanında yapmayı ve bakiyenizi düşük tutmayı unutmayın.

Kredi kartı türleri

Bugün piyasada birçok farklı kredi kartı türü bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız için doğru kredi kartını seçmek zor bir iş olabilir. İşte en popüler kredi kartı türlerinden bazılarına kısa bir genel bakış:

• Ödül kredi kartları: Bu kartlar, yaptığınız her satın alma işlemi için puan, nakit geri ödeme veya başka ödüller sunar. Sık alışveriş yapan veya gezgin biriyseniz, bir ödül kartı paradan tasarruf etmenize veya ücretsiz seyahat kazanmanıza yardımcı olabilir.

• Bakiye transferi kredi kartları: Bu kartlar, genellikle 12-18 aylık bir süre için bakiye transferlerinde %0 APR sunar. Bu, hızlı bir şekilde ödemek istediğiniz yüksek faizli borcunuz varsa yardımcı olabilir.

• Güvenli kredi kartları: Bu kartlar, kredi limitiniz olarak kullanılan bir güvenlik teminatı gerektirir.

Sitemize GOOGLE’dan ulaşabilirisiniz.

Yazıyı Paylaş:
LİNKLER
Kredi Kartı Nasıl Açılır? Kredi kartı şirketlerinin başvuruları onaylarken nelere dikkat ettiği ve hangi kredi kartı türünün sizin için doğru olduğu gibi kredi kartı açmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status