Kazançlı Yatırımlar
Kredi Kartına Taksitli Altın Almak Mümkün Mü?
Yazar: - 07 Ocak 2022
53
0

Kredi kartına taksitli altın alımının nasıl olduğu pek çok banka müşterisi tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Son zamanlarda özellikle Covid – 19 pandemi döneminde kredi kartı ile alışveriş yapma imkanları arttı ve kısıtlılıklar azaldı. Bunlardan bir tanesi de kredi kartı ile altın almak konusundaydı. Eskiden kredi kartı ile altın alışverişi yapmak mümkün değilken ilerleyen zamanlarda bu durum yapılabilir bir hale gelmiştir. Bu yazımızda kredi kartı ile taksitli altın nasıl alınır, ondan bahsedeceğiz.

Başlıklar

Kredi Kartına Taksitli Altın Nasıl Alınır

Kredi kartı ile taksitli altını istediğiniz kuyumcudan alabilirsiniz. Buna yasal olarak hakkınız vardır. Fakat bazı kuyumcular kredi kartı ile altın alım satım işlemine pek sıcak bakmamaktadır. Bu nedenle dilerseniz bu durumu onaylayan bir kuyumcudan altın alışverişi yapabilirsiniz. Ya da şu seçeneği uygulayabilirsiniz:

  • Kredi kartına taksitli altın satın almak için taksit yapmayan kuyumcuya altının ücretini tek çekim olarak ödeyin. Daha sonra bankanız ile iletişime geçerek bu ödemeyi bankanızın hesabınızda taksitlendirmesini isteyin. Böylece banka size muhtemelen 3 aya kadar taksit seçeneği uygulayacaktır. Siz de taksit ile kredi kartına altın satın almış olursunuz.
Kredi Kartına Taksitli Altın Almak Mümkün Mü?

Kredi Kartına Taksitli Altın Almak Mümkün Mü?

Kredi Kartına Taksitli Altın Taksit Sayısı

Kredi kartı ile altın alışverişi yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği bir diğer konu ise kredi kartına ne kadar taksit uygulanabileceğidir. Altın alışverişinde taksit sayısı resmi kurumlar tarafından düzenlenmektedir. Bu nedenle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) 24.10.2019 tarihli 8632 sayılı kararıyla birlikte artık kanun değişmiştir. Bundan itibaren basılı ve külçe haline olmayan altınlar için taksitlendirme sayısı 8 aya kadar çıkmıştır. Böylece bankadan alınan ekstra taksit ile birlikte kredi kartı ile taksitli altın alımındaki en yüksek taksit seviyesi 12 aya kadar çıkarılmış oldu. Siz de dilerseniz bu fırsattan istifade edebilirsiniz.

Kredi kartına taksitli altın konusunda eklememiz gereken son şey ise kredi kartı ile alışveriş esnasında sizden kesilecek olan komisyon miktarıdır. Kuyumcular bu alışveriş için ekstra ücret alacaktır ve bu ücret ortalama olarak %2 civarında bir ücrettir.

Yazıyı Paylaş:

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

DMCA.com Protection Status